ČR a EU

Česko v zimě splnilo cíl EU, spotřebu elektřiny ve špičce snížilo o 6,5 procenta

Česko během uplynulé zimy splnilo cíl EU na dosažení minimálně pětiprocentních úspor ve využití elektřiny v období spotřební špičky. Celková úspora ve vymezených časech činila od loňského prosince do letošního března ve srovnání s průměrem z předchozích let 6,5 procenta. Pokles byl patrný v každém měsíci od prosince do března. ČTK to řekl mluvčí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Jan Hamrník.

Neformální zasedání ministrů zdravotnictví

Ministři zdravotnictví EU se 5. května ve Stockholmu sešli na neformálním zasedání, aby projednali problémy spojené se zajištěním dostupnosti léčivých přípravků a předcházeli tak jejich nedostatku. Dalšími tématy byla každodenní…

9. květen je Dnem Evropy: přinášíme tipy na online program oslav

Za první zásadní krok k evropské integraci je považována Schumanova deklarace francouzského ministra zahraničí Roberta Schumana navrhující 9. května roku 1950 založení Evropského společenství uhlí a oceli (ESUO). Toto společenství bylo první z řady nadnárodních evropských institucí, z nichž nakonec vznikla dnešní Evropská unie. Evropští představitelé rozhodli o zavedení svátku Dne Evropy na Milánském summitu v roce 1985.