Ve Štrasburku právě probíhá setkání mladých Evropanů European Youth Event 2023

V pátek a sobotu 9. a 10. června probíhá v Evropském parlamentu ve Štrasburku European Youth Event (EYE 2023)- setkání tisíců mladých lidí z celé Evropské unie i ze světa, kteří navzájem sdílejí své představy o budoucnosti Evropy. Celou akci můžete sledovat online.

Letošní European Youth Event se zaměřuje na nadcházející volby do Evropského parlamentu, které se uskuteční již za rok, 6. – 9. června 2024, demokracii a zapojení mládeže, klima, životní prostředí a udržitelnost. Akci je možné sledovat živě zde nebo na facebookové události. Připojit se může kdokoliv bez předchozí registrace.

Je úžasné vidět dnes ve Štrasburku na #EYE2023 náš Evropský parlament plný mladých lidí. Deset tisíc hybatelů změn připravených oživit náš projekt. Tohle je Evropa.

Po skončení EYE2023 budou nápady, očekávání a obavy mladých lidí shromážděny ve zprávě Youth Ideas Report, kterou obdrží všichni poslanci Evropského parlamentu. Vybraní účastníci budou moci nejinspirativnější nápady dále rozvinout a představit je europoslancům přímo.

European Youth Event se koná již po páté. Je to jedinečná příležitost pro mladé lidi ve věku od 16 do 30 let, aby diskutovali o tématech, která jsou pro ně důležitá, vzájemně se inspirovali a vyměňovali si názory s odborníky, aktivisty a tvůrci evropské politiky.

Zdroj: Evropský parlament

Sdílet tento příspěvek

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.