Praha bude hostit unikátní konferenci o kybernetické a digitální bezpečnosti

V pražském Kongresovém centru se ve dnech 3. a 4. listopadu uskuteční dvoudenní konference s názvem Secure and Innovative Digital Future. Konference začne již dnes promítáním českého snímku V síti a představuje jednu z hlavních událostí českého předsednictví v Radě EU.

Stěžejním tématem diskuse po dobu celé konference bude bezpečnost kybernetického prostoru. Během prvního dne, který je pro veřejnost uzavřený, se odborné debaty zúčastní desítky českých i zahraničních vládních expertů, zástupci  univerzit, think tanků a byznysových asociací. Celou akci zahájí předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen a předseda vlády České republiky Petr Fiala.

Druhý den konference je přístupný široké veřejnosti i médiím. Debatovat se bude o způsobech, jak v digitální oblasti podpořit inovace, spolupráci s důvěryhodnými partnery, rozvoj bezpečné umělé inteligence a datové ekonomiky. Věnovat se bude také hrozbě dezinformací v online prostředí.

Více informací včetně programu naleznete na webových stránkách konference.

Ilustrační foto: Pixabay

Evropský rok dovedností

Evropský parlament včera, 30. března, přijal rozhodnutí o Evropském roku dovedností na období od května 2023 do května 2024. Cílem rozhodnutí je posílení kvalifikace pracovní síly a konkurenceschopnosti evropských podniků…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇿🇪🇺 České předsednictví zaznamenalo úspěchy i v Radě pro konkurenceschopnost. V otázce vnitřního trhu a průmyslu 🏗️ se #CZPRES soustředilo zejména na odolnost vnitřního trhu EU v krizích a udržení jeho otevřenosti ➡️ https://euroskop.cz/2023/02/17/uspechy-ceskeho-predsednictvi-v-oblasti-vnitrniho-trhu-a-prumyslu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.