aktuality

Premiér Fiala bude s šéfem Evropské rady Michelem řešit přípravu summitu

Premiér Petr Fiala se dnes setká s předsedou Evropské rady Charlesem Michelem. Proberou spolu pracovní plán Evropské rady během předsednictví ČR v Radě EU a přípravu neformálního summitu, který se uskuteční v Praze. Tisková konference po pracovní večeři se očekává na úřadu vlády v 19:15.

Česko se předsednictví ujme od 1. července. Lídři EU už dříve požádali Fialu, aby v době českého předsednictví uspořádal neformální summit na téma širší spolupráce Evropské unie s nečlenskými státy.

České předsednictví dříve předpokládalo, že by se neformální schůzka šéfů států a vlád zemí Evropské unie uskutečnila v Praze na konci září či na počátku října. V rámci podzimního jednání v Praze by šéfové států a vlád sedmadvacítky mohli podle Fialy řešit také otázku Ukrajiny.

Zdroj: čtk, Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V EU dnes v plném rozsahu začal platit zákaz dovozu ruského uhlí, na kterém se členské země dohodly v dubnu v rámci pátého balíku protiruských sankcí. Ve středu totiž skončila čtyřměsíční lhůta pro ukončení existujících kontraktů. Více zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/08/11/v-evropske-unii-zacal-v-plnem-rozsahu-platit-zakaz-dovozu-ruskeho-uhli/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.