Doporučení z panelových diskuzí občanů se diskutují na plenárním zasedání Konference

Dnešní a zítřejší plenární zasedání Konference o budoucnosti Evropy se bude zabývat doporučeními vzešlých z diskuzních panelů.

Konference o budoucnosti Evropy vyprodukovala v rámci diskuzních panelů několik doporučení, těmi se nyní na plenárním zasedání (dnes a zítra) budou zabývat účastníci jednotlivých panelů. Specificky se budou účastníci zabývat doporučeními z diskuzních panelů Evropská demokracie, hodnoty a práva, právní stát, bezpečnost a Změna klimatu, životní prostředí a zdraví. 

Přibližně 200 náhodně vybraných občanů EU se zúčastnilo každého diskuzního panelu, kde prodiskutovali největší výzvy v dané oblasti a shodli se pak na konkrétních opatřeních, které odešlou institucím – Komisi, Radě a Parlamentu. Právě první doporučení z dvou panelů projedná  plenární zasedání spolu s doporučeními vnitrostátních panelových diskuzí. 

Panelových diskuzí je dohromady čtyři a jejich cílem je přivést dohromady občany EU ze všech koutů Unie, aby se tak zachovala unikátní diverzifikace. Své příspěvky pak umisťují na digitální platformu Konference, kde se rovněž pořádají průběžné online akce ve členských státech EU. 

Ilustrační foto. Zdroj: Evropský parlament

Autor: Euroskop

EU± // Evropská digitální agenda

Digitální ekonomika je jednou z nejrychleji se rozvíjejících oblastí lidské činnosti. Pandemie covidu-19 z tohoto hlediska hrála zásadní roli a je vysoce pravděpodobné, že přechod do virtuálního světa bude nadále

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

👉 Již v sobotu se od 17:30 v prostorách Fakulty sociálních studií v Brně uskuteční akce s názvem Česko tváří Evropy: veřejná diskuse k předsednictví České republiky v Radě EU. Pozvání do diskuse přijali:
➡ Michaela Šojdrová, poslankyně Evropského parlamentu
➡ Markéta Pitrová, docentka na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií na FSS MU
➡ Jan Jakovljevič, Oddělení pro komunikaci předsednictví ČR v Radě EU

Těšíme se na vás spolu s Kancelář Evropského parlamentu, Europe Direct Brno, Eurocentrum Brno a Evropské příležitosti pro mladé!
... Zobrazit víceZobrazit méně

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.