EU bude od pátku uznávat covidové pasy z Británie a Arménie

29.10.2021
Euroskop.cz, ČTK

Evropská unie bude ode dneška uznávat covidové pasy, které vydala Británie a Arménie. Rozhodla o tom včera Evropská komise. Obě země budou zároveň uznávat unijní covidové certifikáty, které tak budou platit ve 45 zemích a jurisdikcích světa.

Vzájemné uznávání covidových certifikátů podle Evropské komise usnadní cestování. Udělení souhlasu se začleněním britských certifikátů do unijního systému Evropské komisi trvalo tři měsíce, uvedl deník The Guardian. Některé unijní země začaly již dříve uznávat britské certifikáty na základě dvoustranné dohody.

Unijní covidové certifikáty platí ve 27 členských zemích evropského bloku a od pátku také v 18 nečlenských státech a jurisdikcích, mezi kterými jsou Turecko, Ukrajina či Švýcarsko. Podle eurokomisaře Didiera Reynderse je unie otevřená spolupráci s dalšími zeměmi. Obvykle ale požaduje, aby uznávání certifikátů bylo vzájemné.

Autor: Euroskop.cz

Přehled debat a konferencí na probíhající týden

Přinášíme vám pravidelný přehled debat, diskuzí a konferencí zaměřujících se na aktuální důležitá politická témata na národní, evropské i mezinárodní úrovni. V nabídce tentokrát převažují akce o energetice a Zelené dohodě

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

👉 Již v sobotu se od 17:30 v prostorách Fakulty sociálních studií v Brně uskuteční akce s názvem Česko tváří Evropy: veřejná diskuse k předsednictví České republiky v Radě EU. Pozvání do diskuse přijali:
➡ Michaela Šojdrová, poslankyně Evropského parlamentu
➡ Markéta Pitrová, docentka na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií na FSS MU
➡ Jan Jakovljevič, Oddělení pro komunikaci předsednictví ČR v Radě EU

Těšíme se na vás spolu s Kancelář Evropského parlamentu, Europe Direct Brno, Eurocentrum Brno a Evropské příležitosti pro mladé!
... Zobrazit víceZobrazit méně

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.