Zemědělství a rybolov v březnu 2021

10.04.2021
Euroskop

EU a USA se dohodly na zemědělských kvótách

  • EU a USA uzavřely jednání o úpravě zemědělských kvót

Krátce…

EU a USA se dohodly na zemědělských kvótách

  • Dohoda uzavřená v rámci WTO zachovává původní objemy kvót, ale rozděluje je mezi EU a VB.

  • Dohoda má obchodu se zemědělskými produkty a trhům přinést jistotu a stabilitu.

EU a USA 8. 3. 2021 uzavřely jednání o úpravě zemědělských kvót EU v rámci WTO v návaznosti na vystoupení Velké Británie z EU. Ukončily tak dvouleté vyjednávání o rozdělení uvedených kvót EU v rámci WTO. Část jejich objemu na základě obchodních toků z poslední doby zůstane EU–27 a část získá VB. Dohoda se vztahuje na desítky kvót a týká se obchodu v řádu mld. €, mimo jiné s hovězím masem, drůbeží, rýží, mléčnými výrobky, ovocem a zeleninou a vínem. Podobná jednání o rozdělení celních kvót vede EU s 21 dalšími partnery, kteří mají právo na přístup k nim, a již uzavřela jednání s Argentinou, Austrálií, Norskem, Pákistánem, Thajskem, Indonésií a dalšími zeměmi. Jakmile Komise dohodu mezi EU a USA přijme, bude zaslána k ratifikaci Radě a EP, aby mohla vstoupit v platnost.

Přehled debat a konferencí na probíhající týden

Přinášíme vám pravidelný přehled debat, diskuzí a konferencí zaměřujících se na aktuální důležitá politická témata na národní, evropské i mezinárodní úrovni. V nabídce tentokrát převažují akce o energetice a Zelené dohodě

Přehled debat a konferencí na probíhající týden

Přinášíme vám pravidelný přehled debat, diskuzí a konferencí zaměřujících se na aktuální důležitá politická témata na národní, evropské i mezinárodní úrovni. Programové menu tento týden zahrnuje akce o životním prostředí, výzkumu

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

👉 Již v sobotu se od 17:30 v prostorách Fakulty sociálních studií v Brně uskuteční akce s názvem Česko tváří Evropy: veřejná diskuse k předsednictví České republiky v Radě EU. Pozvání do diskuse přijali:
➡ Michaela Šojdrová, poslankyně Evropského parlamentu
➡ Markéta Pitrová, docentka na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií na FSS MU
➡ Jan Jakovljevič, Oddělení pro komunikaci předsednictví ČR v Radě EU

Těšíme se na vás spolu s Kancelář Evropského parlamentu, Europe Direct Brno, Eurocentrum Brno a Evropské příležitosti pro mladé!
... Zobrazit víceZobrazit méně

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.