Evropské akcie klesly v čele s finančními a ropnými společnostmi

10.06.2020
Euroskop, ČTK

Evropské akcie včera oslabily v čele s finančními a ropnými společnostmi. Na trhu přetrvávají obavy z hospodářských dopadů koronavirové krize. Panevropský akciový index STOXX 600 klesl o 1,22 procenta a uzavřel na 369,54 bodu.

Světová banka v pondělí předpověděla, že světová ekonomika v letošním roce v důsledku koronavirové krize klesne o 5,2 procenta. Zaznamenala by tak nejhlubší recesi od druhé světové války. „Bude určitou dobu trvat, než se ekonomika normalizuje,“ uvedl analytik Matthias Scheiber ze společnosti Wells Fargo Asset Management.

Banky v eurozóně včera oslabily o téměř čtyři procenta poté, co Evropský výbor pro systémová rizika (ESRB) uvedl, že by jim nemělo být minimálně do konce letošního roku dovoleno vyplácet dividendy. Ropné společnosti Royal Dutch Shell, BP a Total včera výrazně oslabovaly kvůli poklesu cen ropy, napsala agentura Reuters.

Hlavní index frankfurtské burzy DAX klesl o 1,57 procenta na 12.617,99 bodu. Akcie německé televizní a rozhlasové společnosti ProSiebenSat.1 Media včera oslabily o zhruba tři procenta, a to navzdory pondělní zprávě listu Süddeutsche Zeitung, podle které český investor Daniel Křetínský zvýšil svůj podíl v podniku na více než 12 procent z předchozích deseti procent.

Autor: Euroskop

Věcně o Evropě: Tomáš Hruda o modernizaci ekonomiky

Modernizace ekonomiky, digitalizace, posílení energetiky a omezení závislosti na fosilních palivech z Ruska – to jsou témata, která v poslední době stále častěji zaznívají v českém a potažmo evropském veřejném…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🏛️ V Brně začalo modelové zasedání institucí EU ➡️ Celkem 50 středoškolských studentů z ČR a Slovenska čeká čtyřdenní program skládající se ze simulace legislativního procesu EU a diskusí s odborníky na různá témata spojena s evropskými záležitostmi 🇪🇺

https://euroskop.cz/2023/01/26/v-brne-zacalo-modelove-zasedani-instituci-eu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.