Němci sčítají výsledky Schröderovy vlády

14.09.2005
Před nedělními volbami do Spolkového sněmu, ve kterých stále favorizují průzkumy opoziční šéfku Angelu Merkelovou, jsou hlavními tématy v Německu ekonomické reformy a nezaměstnanost.

Je pozdní odpoledne, technici vylaďují poslední detaily a stánek s buřty a pivem se otevírá. Předvolební mítink německých sociálních demokratů (SPD), který včera dorazil do východoněmecké Postupimi, může začít.
Hans Mücke, nezaměstnaný elektrikář, čtyřicátník s prořídlými vlasy, odkrajuje své další promarněné odpoledne, tak jako celé poslední čtyři roky, kdy nenašel práci. „Na pracovním úřadě si už i s lidmi pomalu tykám, o žádné pořádné místo jsem ale nezavadil,“ vykládá své zkušenosti.
Pokud skutečně zajímavou nabídku najde, zjistí, že už se přihlásily desítky zájemců.
Podobnou zkušenost má v Postupimi, městě pruských vladařů, významných dohod a elegantních kaváren, jen pětadvacet kilometrů od Berlína, mnoho jiných. Nezaměstnanost je dvojnásobná ve srovnání se západem Německa.

Kde jsou nová místa

Jak vyžít s minimem

Charismatický kancléř

Co přinesl Schröder?

Evropská konference mládeže

Od pondělí do středy, 20. až 22. března, probíhala Evropská konference mládeže ve švédském Växjö pod taktovkou švédského předsednictví v Radě EU. Jednalo se o zakončení devátého cyklu konference pod režií Tria…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇿🇪🇺 České předsednictví zaznamenalo úspěchy i v Radě pro konkurenceschopnost. V otázce vnitřního trhu a průmyslu 🏗️ se #CZPRES soustředilo zejména na odolnost vnitřního trhu EU v krizích a udržení jeho otevřenosti ➡️ https://euroskop.cz/2023/02/17/uspechy-ceskeho-predsednictvi-v-oblasti-vnitrniho-trhu-a-prumyslu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.