Louis Michel: My Evropané jsme největší dárci rozvojového světa

14.09.2005
Přes veškeré úsilí dárců i rozvojových zemí zůstává i dnes extrémní chudoba každodenní realitou pro více než jednu miliardu lidí.

Dnes se čelní představitelé z celého světa scházejí v New Yorku na Valném shromáždění OSN. Mají zhodnotit pokrok v plnění „rozvojových cílů tisíciletí“, dohodnutých v roce 2000: vymýtit extrémní chudobu a hlad, zajistit všeobecný přístup k základnímu vzdělání, podporovat rovnost žen a mužů, snížit dětskou úmrtnost, zlepšit zdraví nastávajících matek, bojovat s AIDS a malárií, zajistit udržitelnost životního prostředí.
Dobrou zprávou je, že jsme na správné cestě k dosažení některých cílů (základní vzdělání a vzdělávání dívek). To však nestačí. Musíme toho vykonat více a lépe. Nejen z dobročinnosti, ale i z vlastního uvědomělého zájmu.

Choroby ohrožují i nás

Jako tři lístky do kina

Ostatní je na vás

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V dalším díle podcastu Věcně o Evropě si můžete poslechnout rozhovor s tiskovým mluvčím ministra pro evropské záležitosti @MikulasBek Markem Zemanem. Jak chce vést komunikaci o Evropské unii? Co očekává od předsednictví ČR v Radě EU? Jak sám vnímá EU? ➡️ https://euroskop.cz/2022/05/11/vecne-o-evrope-marek-zeman-o-komunikaci-o-evropskych-zalezitostech/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.