Berlínská zeď

Berlínská zeď
a vnitroněmecká hranice 1961–89
Gordon Rottman
Nakladatel Grada 2009

Kniha Gordona Rottmana nazvaná Berlínská zeď a vnitroněmecká hranice 1961–89 ohhaluje čtenářům velké množství zajímavých detailů o tomto nechvalně proslulého symbolu studené války.

ANOTACE

Snad nejznámnější evropská zeď, která společně s vnitroněmeckou hranicí oddělovala NDR a SRN, byla nejpřísněji střeženou hranicí na světě. Po celých čtyřicet let své existence zůstala ohniskem napětí mezi Západem a Východem, stála obrovské finanční prostředky a bohužel velký počet zmařených životů při pokusech obyvatel východního Německa o útěk na Západ.

Autor podrobně analyzuje důvody a průběh rozdělení Německa, důsledky pro obyvatele obou stran, typy hraničních překážek a zátarasů, promyšlený systém střežení a udržování hranice i vynalézavé metody těch východních Němců, co hranici překonali. Text doplňují dokumentární snímky, nákresy a tabulky.

Gordon Rottman: Berlínská zeď a vnitroněmecká hranice 1961–89, vydání první, název originálu The Berlin Wall and the Intra-German border 1961-89, překlad: Leonid Křížek, počet stran 64, brožovaná vazba, Grada 2009.

Přehled evropských vesmírných aktivit za listopad 2022

Přinášíme vám přehled nejzajímavějších událostí z oblasti evropského vesmírného výzkumu za měsíc listopad. Výzkum vesmíru a vývoj nových kosmických technologií nabývá v současné době stále většího významu. Evropská unie proto…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇳🇪🇺 Předseda Evropské rady Charles Michel dnes navštívil Peking a setkal se s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Čína bude pokračovat ve strategické komunikaci a spolupráci s Evropskou unií, uvedl po jednání čínský prezident. Více si přečtěte zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/12/01/sef-evropske-rady-michel-se-v-pekingu-setkal-s-cinskym-prezidentem/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.