REPORTÁŽE

Inflace v eurozóně klesla na 6,1 procenta, je nejníže za déle než rok

Meziroční míra inflace v eurozóně v květnu klesla na hodnotu 6,1 procenta z dubnových sedmi procent. V rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Tempo zdražování je nejpomalejší od loňského února. Před rokem v květnu činila inflace v zemích používajících euro 8,1 procenta. Hlavní podíl na inflaci mělo letos v květnu stejně jako v předchozích měsících zdražování potravin.

Brusel vyzývá k rychlému zavedení dobrovolných pravidel pro umělou inteligenci

Evropská unie a Spojené státy by měly tlačit odvětví umělé inteligence (AI) k rychlému zavedení dobrovolného souboru pravidel, který by omezil rizika, než budou připraveny zákony pro regulaci tohoto sektoru. Podle agentury Reuters to dnes uvedla místopředsedkyně Evropské komise (EK) Margrethe Vestagerová.

Nabídka stáže v Agentuře EU pro základní práva (FRA)

Agentura Evropské unie pro základní práva (FRA), která poskytuje nezávislé poradenství tvůrcům politik, aby pomohla zajistit plné dodržování základních práv v celé EU pro všechny, vypsala nabídku na půlroční stáž…

Podle Eurostatu Evropská unie pokročila při plnění udržitelných cílů: důstojná práce a ekonomický růst nebo snižování chudoby a nerovnosti

Eurostat publikoval zprávu o monitoringu pokroku Evropské unie v plnění udržitelných cílů. Zpráva hodnotí pokrok za posledních pět let, přičemž největší pokrok byl zachycen zaprvé v oblasti zajišťování důstojné práce a ekonomického růstu. Zadruhé se jedná o pokrok při plnění cíle snižování chudoby a zatřetí snižování nerovnosti žen a mužů.