Kultura

Kam za kulturou příští týden? Přinášíme tipy!

Chcete někam vyrazit během příštího týdne a něco nového se dozvědět nejen o Evropě? Přinášíme tipy na debatu o švédském předsednictví v Radě EU, přednášku o měnící se globalizaci, besedu o Evropě po roce od ruské invaze na Ukrajinu, nebo festival GHETTO FEST. Čtěte dál a dozvíte se bližší informace.

Kam za kulturou příští týden? Přinášíme tipy!

Chcete někam vyrazit během příštího týdne a něco nového se dozvědět? Přinášíme tipy na přednášku o nové podobě EPSO testů, konferenci Digitální Česko a vystoupení autorů slam poetry. Doporučujeme také poslech nové epizody našeho podcastu Tvoříme Evropu, tentokrát s Monikou Ladmanovou o práci v kabinetu eurokomisařky nebo vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR. Bližší informace o akcích se dozvíte v článku.

Ministři a ministryně financí přijali směrnici zamezující daňovým únikům a podvodům skrze kryptoaktiva

Ministři a ministryně financí států EU se dohodli v úterý 16. května v rámci Rady EU pro hospodářské a finanční záležitosti (ECOFIN) na obecném přístupu ke směrnici DAC8. Ta cílí na snížení rizika daňových podvodů a využívání kryptoaktiv jako bezpečné útočiště pro vyhýbání se daňovým povinnostem. Decentralizovaná povaha kryptoaktiv totiž v současnosti ztěžuje daňovou správu. Proto nově budou muset poskytovatelé služeb hlásit informace o transakcích kryptoaktiv. Dohoda je dalším příkladem toho, že EU má vedoucí postavení v zavádění globálních standardů. Českou republiku na zasedání v Bruselu zastoupil náměstek ministra financí Marek Mora.

V Reykjavíku dnes končí summit Rady Evropy

V islandské metropoli dnes končí dvoudenní summit Rady Evropy. Prezidenti a premiéři více než 40 evropských zemí v úterý jednali například o registru škod, které vznikly na Ukrajině v důsledku ruské invaze.…

Kam za kulturou v příštím týdnu? Přinášíme tipy!

Chcete někam vyrazit během příštího týdne a něco nového se dozvědět? Přinášíme tipy na hospodský kvíz a besedu v Brně na téma Evropa ve víru dění nebo online přednášku o vesmírném závodu. Zároveň je otevřena registrace na konferenci Digitální Česko, která se uskuteční 24. a 25. května v Praze.

Europoslanci a europoslankyně podpořili návrh legislativy regulující označování produktů za účelem ochrany spotřebitele a podpory udržitelných výrobků

Včera 11. května podpořili europoslanci návrh legislativy na zlepšení označování produktů tak, aby spotřebitelé nebyli oklamáni zavádějícími informacemi. Hlavním cílem je poskytnout spotřebitelům informace transparentně, aby mohli dělat rozhodnutí šetrná k životnímu prostředí, což v konečném důsledku bude motivovat společnosti k výrobě a nabídky více udržitelných produktů.