ENERGETIKA, ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Brusel vyzývá k rychlému zavedení dobrovolných pravidel pro umělou inteligenci

Evropská unie a Spojené státy by měly tlačit odvětví umělé inteligence (AI) k rychlému zavedení dobrovolného souboru pravidel, který by omezil rizika, než budou připraveny zákony pro regulaci tohoto sektoru. Podle agentury Reuters to dnes uvedla místopředsedkyně Evropské komise (EK) Margrethe Vestagerová.

Nabídka stáže v Agentuře EU pro základní práva (FRA)

Agentura Evropské unie pro základní práva (FRA), která poskytuje nezávislé poradenství tvůrcům politik, aby pomohla zajistit plné dodržování základních práv v celé EU pro všechny, vypsala nabídku na půlroční stáž…

Podle Eurostatu Evropská unie pokročila při plnění udržitelných cílů: důstojná práce a ekonomický růst nebo snižování chudoby a nerovnosti

Eurostat publikoval zprávu o monitoringu pokroku Evropské unie v plnění udržitelných cílů. Zpráva hodnotí pokrok za posledních pět let, přičemž největší pokrok byl zachycen zaprvé v oblasti zajišťování důstojné práce a ekonomického růstu. Zadruhé se jedná o pokrok při plnění cíle snižování chudoby a zatřetí snižování nerovnosti žen a mužů.

Stoltenberg na summitu NATO očekává posílení podpory Ukrajiny

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg očekává, že členské země NATO na červencovém summitu v Litvě potvrdí a dále posílí svou podporu Ukrajiny, která čelí ruské agresi. Ohledně pomoci Ukrajině nejsou v západních demokratických státech vidět známky únavy, uvedl Stoltenberg.

Cena plynu pro evropský trh je poprvé za dva roky pod 24 eury za megawatthodinu

Velkoobchodní ceny plynu pro evropský trh pokračují v poklesu na další dvouletá minima, což by mohlo přinést úlevu spotřebitelům a podnikům, kteří v minulém roce platili vysoké účty za energie. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v příštím měsíci dnes dopoledne ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku sestoupila až na 23,50 eura (zhruba 557 Kč) za megawatthodinu (MWh).