Aktuality

Průmyslová výroba v EU v březnu klesla o 3,6 procenta, v Česku se zvýšila

Průmyslová výroba v Evropské unii v březnu podle sezonně přepočtených údajů klesla proti předchozímu měsíci o 3,6 procenta, zatímco v únoru meziměsíčně o 1,4 procenta vzrostla. Ve svém odhadu to dnes oznámil unijní statistický úřad Eurostat. V České republice výroba naopak o 1,7 procenta vzrostla, a zrychlila tak z únorového tempa 0,4 procenta.

Kam za kulturou v příštím týdnu? Přinášíme tipy!

Chcete někam vyrazit během příštího týdne a něco nového se dozvědět? Přinášíme tipy na hospodský kvíz a besedu v Brně na téma Evropa ve víru dění nebo online přednášku o vesmírném závodu. Zároveň je otevřena registrace na konferenci Digitální Česko, která se uskuteční 24. a 25. května v Praze.

Švédský Northvolt postaví v Německu gigatovárnu na baterie pro elektromobily

Švédská společnost Northvolt investuje několik miliard eur do výstavby gigatovárny na výrobu baterií pro elektromobily v německém městě Heide. Závod má být schopen ročně vyrobit baterie zhruba pro jeden milion elektromobilů. Firma to dnes oznámila společně s německou vládou. Celková výše investice nebyla zveřejněna, uvedla agentura Reuters.

Europoslanci a europoslankyně podpořili návrh legislativy regulující označování produktů za účelem ochrany spotřebitele a podpory udržitelných výrobků

Včera 11. května podpořili europoslanci návrh legislativy na zlepšení označování produktů tak, aby spotřebitelé nebyli oklamáni zavádějícími informacemi. Hlavním cílem je poskytnout spotřebitelům informace transparentně, aby mohli dělat rozhodnutí šetrná k životnímu prostředí, což v konečném důsledku bude motivovat společnosti k výrobě a nabídky více udržitelných produktů.