Aktuality

Kam za kulturou příští týden? Přinášíme tipy!

Přinášíme tipy na dva online webináře o migraci v Evropě a plánu na obnovu evropských ekonomik. Dále doporučujeme konferenci v Praze s odborníky z Evropské komise v oblasti mezinárodního obchodu nebo pražský festival ambasád s nabídkou národních pokrmů a kulturních vystoupení. Ve Zlíně pak Eurocentrum pořádá seminář o příležitostech pro české exportéry na trzích v Německu a Beneluxu.

Ministři a ministryně zemědělství projednali situaci na zemědělských trzích a úpravu nařízení o obalech a obalovém odpadu

V úterý 30. května zasedali v Bruselu ministři a ministryně členských zemí EU pro zemědělství a rybolov. Mezi hlavní body jednání spadala situace na zemědělských trzích po ruské invazi a podpora zemědělců zasažených zemí. Dalším důležitým bodem jednání bylo nařízení o obalech a obalovém odpadu, jehož úpravu členské státy vítají.

Inflace v eurozóně klesla na 6,1 procenta, je nejníže za déle než rok

Meziroční míra inflace v eurozóně v květnu klesla na hodnotu 6,1 procenta z dubnových sedmi procent. V rychlém odhadu to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Tempo zdražování je nejpomalejší od loňského února. Před rokem v květnu činila inflace v zemích používajících euro 8,1 procenta. Hlavní podíl na inflaci mělo letos v květnu stejně jako v předchozích měsících zdražování potravin.