Bek ladí Evropu: Bruselský semestr aneb Jak jsme předsedali Evropě

Česká republika předsedala ve druhém pololetí roku 2022 Radě EU. Byl to půlrok velmi intenzivní práce, složitých vyjednávání, která se nezřídka protáhla do časných ranních hodin, a zároveň úspěšně dotažených jednání s konkrétními výsledky. Motto předsednictví “Evropa jako úkol” se podařilo naplnit beze zbytku. Češi ukázali, že v evropské politice jsou respektovaný a důvěryhodný partner.

Jak se nám vydařilo v pořadí druhé předsednictví? Co ministra Beka v posledním půlroce nejvíc překvapilo a na co se nejvíc těšil? A jaké úkoly čekají Českou republiku na půdě Rady EU v nadcházejících měsících?  

Také o těchto tématech si povídáme s ministrem pro evropské záležitosti Mikulášem Bekem ve čtvrtém dílu podcastu BEK LADÍ EVROPU, který nese název „Bruselský semestr aneb Jak jsme předsedali Evropě“.

Autorka: Petra Biache, Úřad vlády ČR

Zdroj: Euroskop.cz

Miniplenární zasedání Evropského parlamentu 1. a 2. února 2023

V Bruselu dnes začalo miniplenární zasedání Evropského parlamentu. Eruoposlanci se v následujících dvou dnech zaměří na přípravu mimořádného zasedání Evropské Rady, transparentnost a cílení politické reklamy, situaci v Afghánistánu, přípravu summitu EU-Ukrajina a…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🚜 Ministři zemědělství zemí EU včera jednali na Radě pro zemědělství a rybolov (AGRIFISH) v Bruselu. Konkrétní témata, kterým se věnovali, najdete zde ➡️ https://euroskop.cz/2023/01/31/ministri-clenskych-statu-eu-jednali-na-rade-pro-zemedelstvi-a-rybolov/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.