aktuality

Von der Leyenová ubezpečila Zelenského o další podpoře EU pro Ukrajinu

O podpoře, jak dlouho bude nutná, ubezpečila ve svém prvním novoročním telefonátu šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Ukrajině popřála vše nejlepší do letošního roku. Informovala o tom dnes na twitteru.

„EU stojí při vás, dokud to bude nutné. Podporujeme váš hrdinský boj. Boj za svobodu a proti brutální agresi,“ napsala von der Leyenová o válce, kterou loni v únoru zahájilo Rusko. Podotkla, že se těší, až se na Ukrajině se Zelenským znovu setká. Od začátku války podle DPA napadenou zemi navštívila třikrát.

Von der Leyenová také připomněla podporu ze strany Evropy ve formě generátorů, žárovek, přístřešků nebo školních autobusů. „Brzy začneme vyplácet náš podpůrný balíček ve výši 18 miliard eur (435 miliard Kč) v měsíčních tranších,“ doplnila.

Zdroj: ČTK

Evropská konference mládeže

Od pondělí do středy, 20. až 22. března, probíhala Evropská konference mládeže ve švédském Växjö pod taktovkou švédského předsednictví v Radě EU. Jednalo se o zakončení devátého cyklu konference pod režií Tria…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇿🇪🇺 České předsednictví zaznamenalo úspěchy i v Radě pro konkurenceschopnost. V otázce vnitřního trhu a průmyslu 🏗️ se #CZPRES soustředilo zejména na odolnost vnitřního trhu EU v krizích a udržení jeho otevřenosti ➡️ https://euroskop.cz/2023/02/17/uspechy-ceskeho-predsednictvi-v-oblasti-vnitrniho-trhu-a-prumyslu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.