Bek ladí Evropu: Cesta Ukrajiny do EU

Ukrajina se v červnu 2022 stala oficiálně kandidátem na vstup do EU. Než se stane právoplatným členem rodiny unijních států, bude muset – stejně jako další kandidátské země – splnit řadu podmínek stanovených v Kodaňských kritériích. Kromě pomoci vojenské a humanitární už nyní Ukrajina využívá předvstupní pomoci ze strany EU a postupně se zapojuje do celé řady evropských politik. 

Jak si stojí Ukrajina půl roku po získání statusu kandidáta na vstup do EU? Jak se zemi daří bojovat s korupcí a vlivem oligarchů a jak zvládá reformovat justici?  V čem bude Ukrajina pro EU přínosem a co přinese členství v Unii ukrajinským občanům? 

Na téma „Cesta Ukrajiny do Evropské unie“ hovoří ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek v dalším dílu podcastu BEK LADÍ EVROPU.

Autorka: Petra Biache, Úřad vlády ČR

Zdroj: Euroskop.cz

Miniplenární zasedání Evropského parlamentu 1. a 2. února 2023

V Bruselu dnes začalo miniplenární zasedání Evropského parlamentu. Eruoposlanci se v následujících dvou dnech zaměří na přípravu mimořádného zasedání Evropské Rady, transparentnost a cílení politické reklamy, situaci v Afghánistánu, přípravu summitu EU-Ukrajina a…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🚜 Ministři zemědělství zemí EU včera jednali na Radě pro zemědělství a rybolov (AGRIFISH) v Bruselu. Konkrétní témata, kterým se věnovali, najdete zde ➡️ https://euroskop.cz/2023/01/31/ministri-clenskych-statu-eu-jednali-na-rade-pro-zemedelstvi-a-rybolov/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.