Velký počet účastníků udělal z akce Předsedáme Evropě v Jihlavě jednu z nejúspěšnějších akcí této série

Další akce ze série Předsedáme Evropě proběhla tento čtvrtek v Jihlavě. Rekordní účast na této akci z ní rozhodně udělala jednu z nejúspěšnějších. Lidé měli zájem nejen o zábavné aktivity a kulturní vystoupení, ale také o předsednictví České republiky v Radě Evropské unie.

Jihlava včera ožila. Zasloužila se o to také akce Předsedáme Evropě, která probíhala na Masarykově náměstí a nalákala velký počet obyvatel Jihlavy. Programem tradičně provázel moderátor Josef Mádle.

Podstata předsednictví

Hned na začátek akce vysvětlil ředitel Odboru komunikace o evropských záležitostech Igor Blahušiak, v čem spočívá předsednictví České republiky v Radě EU. Připomněl také priority českého předsednictví, nebo třeba jaké dosavadní úspěchy má předsednictví za sebou a co jej naopak čeká.

Poté si lidé mohli užít zábavy připravené ve stáncích. Přítomen byl tradičně fotokoutek, malování na obličej a skákací hrad. Svůj stánek také měl například kraj Vysočina, Eurocentrum Jihlava, Vysoká škola polytechnická Jihlava, environmentální Ekocentrum Chaloupky a další.

Debata a kulturní program

K večeru se také uskutečnila diskuse na téma Evropa pro mladé, kde debatovala o výhodách, které plynou z členství v EU, pedagožka Gymnázia Žďár nad Sázavou Michaela Kondýsková, student a cestovatel Jakub Jeřábek a student a účastník řady zájezdů Jan Fiala.

V rámci kulturního programu vystoupil také Taneční klub Hotch-Potch a celou akci znovu zakončila česká indie rocková kapela The Silver Spoons. Na další akci v rámci série Předsedáme Evropě se můžete těšit příští pondělí 3.10., tentokrát v Olomouci.

Autorka: Lucie Nalejvačová, Euroskop.cz

Zdroj: Euroskop.cz

Přehled evropských vesmírných aktivit za listopad 2022

Přinášíme vám přehled nejzajímavějších událostí z oblasti evropského vesmírného výzkumu za měsíc listopad. Výzkum vesmíru a vývoj nových kosmických technologií nabývá v současné době stále většího významu. Evropská unie proto…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇳🇪🇺 Předseda Evropské rady Charles Michel dnes navštívil Peking a setkal se s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Čína bude pokračovat ve strategické komunikaci a spolupráci s Evropskou unií, uvedl po jednání čínský prezident. Více si přečtěte zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/12/01/sef-evropske-rady-michel-se-v-pekingu-setkal-s-cinskym-prezidentem/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.