aktuality

Italská vláda schválila dalších 17 miliard eur na pomoc firmám a domácnostem

Italská vláda dnes schválila další soubor opatření, která mají firmám a domácnostem pomoci s nebývalým růstem cen energií, potravin či pohonných hmot. Vyčlenit na něj hodlá z rozpočtu 17 miliard eur (asi 425 miliard Kč), oznámil včera premiér Mario Draghi. Jde o další sumu k letos schváleným už 35 miliardám eur, jimiž se italská vláda snaží od ledna zmírnit dopady růstu životních nákladů rodin a podnikatelů.

Nová opatření rozpočet více nezatíží, neboť vycházejí z předpokládaných vyšších příjmů, řekl podle agentury Reuters Draghi.

Balík nové pomoci zahrnuje další sociální bonusy nebo také opatření na podporu zemědělců kvůli výjimečnému suchu. Zvýší se například i částka na podporu pro používání veřejné dopravy či na příspěvky lidem na psychologa. Zhruba 700 milionů eur má jít na prodloužení snížení spotřební daně z benzinu a nafty o 25 centů na litr, které mělo skončit 21. srpna. Nově bude platit zatím do 20. září.

Itálii čekají příští měsíc předčasné parlamentní volby, k nimž vedl rozkol v široké vládní koalici. Podle analytiků ale Draghiho vláda zemi povede nejméně do listopadu, dokud se strany po volbách nedohodnou na novém kabinetu.

Pomoc domácnostem kvůli strmému růstu cen energií připravily i vlády dalších zemí EU. Například Česká republika se chystá zavést takzvaný úsporný tarif, který má pomoci domácnostem snížit účty za elektřinu, plyn i teplo.

Zdroj: ČTK

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V Evropské unii dnes v plném rozsahu začal platit zákaz dovozu ruského uhlí, na kterém se členské země dohodly v dubnu v rámci pátého balíku protiruských sankcí. Ve středu totiž skončila čtyřměsíční lhůta pro ukončení existujících kontraktů. Aktivovalo se tak první embargo EU na dovoz energií z Ruska od začátku útoku ruských vojsk na Ukrajinu. Více zde ➡️ euroskop.cz/2022/08/11/v-evropske-unii-zacal-v-plnem-rozsahu-platit-zakaz-dovozu-ruskeho-uhli/ ... Zobrazit víceZobrazit méně

V Evropské unii dnes v plném rozsahu začal platit zákaz dovozu ruského uhlí, na kterém se členské země dohodly v dubnu v rámci pátého balíku protiruských sankcí. Ve středu totiž skončila čtyřměsíční lhůta pro ukončení existujících kontraktů. Aktivovalo se tak první embargo EU na dovoz energií z Ruska od začátku útoku ruských vojsk na Ukrajinu. Více zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/08/11/v-evropske-unii-zacal-v-plnem-rozsahu-platit-zakaz-dovozu-ruskeho-uhli/

V EU dnes v plném rozsahu začal platit zákaz dovozu ruského uhlí, na kterém se členské země dohodly v dubnu v rámci pátého balíku protiruských sankcí. Ve středu totiž skončila čtyřměsíční lhůta pro ukončení existujících kontraktů. Více zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/08/11/v-evropske-unii-zacal-v-plnem-rozsahu-platit-zakaz-dovozu-ruskeho-uhli/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.