European Creative Industries Summit 2022 se poprvé uskuteční v Praze, přivítá špičky kulturních a kreativních odvětví.

Největší summit kulturních a kreativních odvětví v Evropě, European Creative Industries Summit 2022, se poprvé v historii konání akce uskuteční v Praze. Mezinárodní konference proběhne od 22. do 23. září 2022 v pražské La Fabrice a Pražském kreativním centru a zúčastní se jí profesní špičky kulturních a kreativních odvětví z celé Evropy. Diskutovat budou téma transformace. Akci pořádá Kreativní Praha, z.ú. ve spolupráci s European Creative Business Network, s hlavním městem Praha a pod záštitou Předsednictví České republiky v Radě Evropské unie.

Pod záštitou Předsednictví České republiky v Radě Evropské unie proběhne v září v Praze největší summit kulturních a kreativních odvětví – European Creative Industries Summit 2022. „Mezinárodní konference European Creative Industries Summit je putovní akcí a koná se vždy v hlavním městě té země, která předsedá Radě Evropské Unie. V rámci tohoto summitu v září přivítáme v Praze leadery kulturních a kreativních odvětví z celé Evropy a představíme jim kulturní Prahu. Je to velká příležitost nejen pro hlavní město, ale i kulturní profesionály z celé republiky,“ říká za spolupořádající hlavní město radní pro kulturu, výstavnictví a cestovní ruch Hana Třeštíková.

Hlavnímu konferenčnímu shromáždění, které proběhne v září v Praze, předcházelo už několik dílčích setkání za účasti prestižních politických hostů. European Creative Industries Summit 2022 zahájila 21. dubna 2022 předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen online shromážděním. To proběhlo i za účasti eurokomisařky pro inovace, výzkum, kulturu, vzdělávání a mládež Mariyi Gabriel, ministra kultury České republiky Martina Baxy a dalších klíčových stakeholderů. Na dubnové zahájení navázalo setkání ve Štýrském Hradci a Bruselu. European Creative Industries Summit 2022 vyvrcholí od 22. září do 23. září v Praze, a to za účasti profesních špiček kulturních a kreativních odvětví, stakeholderů a zástupců odvětvových organizací z tuzemska i celé Evropské Unie. Hlavním tématem mezinárodní konference je transformace a její potenciál. „Stejně jako celá Evropa i Česká republika prožívá svou zelenou, sociální a digitální transformaci. Kulturní a kreativní odvětví nabízejí cestu, jak touto transformací projít udržitelně, eticky a s vysokou ekonomickou přidanou hodnotou,“ vysvětluje téma konference Petr Peřinka, ředitel Kreativní Prahy.

Setkání ve Štýrském Hradci

European Creative Industries Summit 2022 pořádá Kreativní Praha společně s European Creative Business Network, s hlavním městem Praha a pod záštitou Předsednictví České republiky v Radě Evropské unie. Program a hlavní hosty mezinárodní konference zveřejní organizátoři v dalších měsících.

European Creative Industries Summit 2022 – ECIS 22
22. – 23. září 2022, Praha
La Fabrika a Pražské kreativní centrum
Registrace
zde
www.kreativnipraha.eu
www.ecbnetwork.eu

O ECIS
European Creative Industries Summit (ECIS) je každoroční konference a politické fórum, na kterém se setkávají kreativní profesionálové, odvětvové organizace a politici, aby diskutovali o nejnovějším vývoji v evropském kreativním průmyslu a o tématech kulturní, hospodářské a sociální politiky.

O ECBN
European Creative Business Network (ECBN) je nadace založená v roce 2011, která podporuje zájmy kulturně-kreativních odvětví v Evropě. Vzhledem k rozmanitosti kulturních projevů i kulturních a kreativních trhů v Evropě pracuje ECBN na záměrech nepřímo a decentralizovaně. Podporuje přední agentury, sponzory a zprostředkovatele na místní, regionální nebo národní úrovni, a pomáhá jim podporovat kulturní a kreativní podnikatele.

O Kreativní Praze
Kreativní Praha je zapsaný ústav založený hlavním městem za účelem podpory rozvoje kultury, kulturních a kreativních odvětví na jeho území. Hlavní agendou Kreativní Prahy je plánování, podpora a rozvoj umění, kultury a kulturních a kreativních odvětví, realizace rozvojových projektů a programů, pořádání školení, konferencí, workshopů, coachingu a dalšího vzdělávání, koordinace a podpora spolupráce mezi aktéry a výzkumná činnost. Provoz Kreativní Prahy, z. ú. je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

Kontakt pro média
Veronika Havlíková
veronika.havlikova@kreativnipraha.eu
605 502 723

Snížení rizika katastrof

Rada dnes schválila závěry požadující proaktivní a předvídavou reakci na krizi . Degradace životního prostředí a změna klimatu, ruská útočná válka proti Ukrajině a pandemie COVID-19, to vše prokázalo propojený a systémový…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Úřad vlády se letos poprvé zapojil do Světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday Česko. Uspořádal zaměstnaneckou sbírku oblečení pro Oděvní banka a její výtěžek předala vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková zástupcům Klub svobodných matek.

Sbírka ve Strakově akademii probíhala celý týden od pondělí 21. listopadu do pondělí 28. listopadu a zaměstnanci Úřadu vlády věnovali zhruba 500 kg oblečení, které už sami či v rámci rodiny neunosí, ale pomůže někomu dalšímu.

💬„Zejména v poslední dny bylo na sbírkovém místě hodně rušno, protože lidé donášeli oblečení na poslední chvíli. Jsem moc ráda, že naše výzva pomoci ošacením Klubu svobodných matek vyvolala tak pozitivní reakci a že se do sbírky zapojilo hodně zaměstnanců Úřadu vlády i s jejich rodinami,“ uvedla vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková.

Celkem třiatřicet pytlů oblečení, nejvíce dámského a dětského, si ve Strakově akademii na Giving Tuesday převzala projektová manažerka Klubu svobodných matek Andrea Kaňáková. Sesbírané množství pomůže zhruba stovce neúplných rodin.
... Zobrazit víceZobrazit méně

Úřad vlády uspořádal sbírku pro Oděvní banku u příležitosti @GivingTuesdayCZ.
„Jsem moc ráda, že naše výzva pomoci ošacením Klubu svobodných matek vyvolala tak pozitivní reakci a že se do sbírky zapojilo hodně zaměstnanců i s rodinami,“ uvedla @J_Havelkova.https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/urad-vlady-usporadal-zamestnaneckou-sbirku-obleceni-pro-odevni-banku-u-prilezitosti-giving-tuesday-201264/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.