Přihlaste se do Evropského parlamentu na Schumanovu stáž

Máš zájem o práci v institucích EU? Nevíš, kde budeš chtít pracovat, a chceš si to někde vyzkoušet? Co takhle zkusit stáž v Evropském parlamentu? Je možné se přihlásit do Sekretariátu EP (více administrativní práce) nebo k jednotlivým europoslancům (více politická práce). Během stáže získáš vhled do procesů a politik evropských institucí, budeš mít příležitost přispět ke každodenní činnosti Evropského parlamentu a rovněž šanci využít získané teoretické znalosti v praxi.

Informace o náplni stáže, požadavcích na uchazeče, kritériích výběru a způsobu přihlašování naleznete na této internetové stránce. Délka stáže je pět měsíců, stáž proběhne v období říjen 2022 – únor 2023 a je placená.

Místo výkonu stáže: Brusel / Lucemburk / Štrasburk / zastoupení EP v členských zemích

Uzávěrka pro přihlašování: 31. května 2022 ve 23:59 středoevropského času.

Přihlašování: Zájemci o program Schumanových stáží se přihlásí prostřednictvím internetového přihlašovacího rozhraní na oficiálních webových stránkách programu. V rámci jednoho přihlašovacího období je možné se přihlásit maximálně na 3 různé stážistické pozice. Více informací o programu Schumanových stáží je k dispozici v tomto dokumentu.

70 let od vzniku Evropského parlamentu

Poslanci Evropského parlamentu dnes v rámci plenárního zasedání oslaví výročí vzniku Parlamentu. Slavnostní ceremoniál v jednacím sále bude v 11:30 zahájen předsedkyní Parlamentu Robertou Metsolovou, která přednese slavností prohlášení. Posléze…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇳🇪🇺 Předseda Evropské rady Charles Michel dnes navštívil Peking a setkal se s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Čína bude pokračovat ve strategické komunikaci a spolupráci s Evropskou unií, uvedl po jednání čínský prezident. Více si přečtěte zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/12/01/sef-evropske-rady-michel-se-v-pekingu-setkal-s-cinskym-prezidentem/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.