aktuality

Řecká pobřežní stráž dnes v Egejském moři zastavila 600 migrantů z Turecka

Řecká pobřežní stráž včera zabránila ve vstupu do země asi 600 migrantům, kteří se pokusili překročit Egejské moře, informovala agentura AFP. Přes moře z Turecka se plavilo celkem devět lodí.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) do jižních států Evropské unie loni přicestovalo přes moře či překročením pozemní hranice na 123.000 migrantů. Během cesty do EU v loňském roce zemřelo či se pohřešuje bezmála 2000 lidí.

Řecko dlouhodobě čelí kritice mezinárodních organizací, že s migranty zachází „špatně a násilně“. „To, co se děje na hranicích s Evropou, je nepřijatelné právně i morálně a musí to přestat,“ uvedl již dříve Filippo Grandi, předseda UNHCR.

S migranty podle něj zacházejí nelidsky převaděči, ale také úřady, které se příliš soustředí na „stavbu zdí“ a silový přístup. Řecko výtky odmítá a hovoří o turecké propagandě.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

5 km běh přátelství ve dvojici 🏃‍♂️🏃‍♀️ startuje už zítra! Registrace jsou stále otevřené, tak nezmeškejte šanci být součástí této skvělé akce na začátku českého předsednictví EU.

Více: bit.ly/3IippzX

------

5k friendship run in pairs 🏃‍♂️🏃‍♀️ starts tomorrow! Registration is still open, so don't miss your chance to be a part of this amazing event at the beginning of the Czech EU Presidency.

More: bit.ly/3yvXUzo
... Zobrazit víceZobrazit méně

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.