Konference o budoucnosti Evropy ukončila svou činnost

Konference o budoucnosti Evropy ukončila svou činnost. Zpráva o konečném výsledku konference, včetně 49 návrhů, byla 9. května 2022 předložena předsedům tří orgánů (Komise, Parlament a Rada.

Konference o budoucnosti Evropy představovala pro evropské občany jedinečnou a příhodnou příležitost diskutovat společně o výzvách a prioritách Evropy. Příležitost vyjádřit se k dalšímu možnému vývoji Evropské unie tak měl každý, bez ohledu na to, odkud pochází nebo čemu se věnuje profesně.

Evropský parlament, Rada a Evropská komise se zavázaly, že budou Evropanům naslouchat a že se budou doporučeními občanů v rámci svých příslušných pravomocí zabývat. 

Součástí Konference byla vícejazyčná digitální platforma, neboli místo kde se mohli občané EU sdílet své návrhy a online příspěvky. Dále byly součástí tzv. panelové diskuze evropských občanů a plenární zasedání Konference.
Zprávu Konference si můžete přečíst zde.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Zapojení mladých lidí do tvorby politik a reflexe Konference o budoucnosti Evropy 🙋‍♀️🇪🇺 To jsou témata, na která se zaměří český virtuální side-event v rámci Politického fóra na vysoké úrovni v NY. Událost můžete sledovat online od 13:30 SEČ (7:30 EST) ➡️ https://facebook.com/events/s/youth-as-the-driving-force-for/3234552053477536/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.