Konference o budoucnosti Evropy ukončila svou činnost

Konference o budoucnosti Evropy ukončila svou činnost. Zpráva o konečném výsledku konference, včetně 49 návrhů, byla 9. května 2022 předložena předsedům tří institucí (Komise, Parlament a Rada).

Konference o budoucnosti Evropy představovala pro evropské občany jedinečnou a příhodnou příležitost diskutovat společně o výzvách a prioritách Evropy. Příležitost vyjádřit se k dalšímu možnému vývoji Evropské unie tak měl každý, bez ohledu na to, odkud pochází nebo čemu se věnuje profesně.

Evropský parlament, Rada a Evropská komise se zavázaly, že budou Evropanům naslouchat a že se budou doporučeními občanů v rámci svých příslušných pravomocí zabývat. 

Součástí Konference byla vícejazyčná digitální platforma, neboli místo kde se mohli občané EU sdílet své návrhy a online příspěvky. Dále byly součástí tzv. panelové diskuze evropských občanů a plenární zasedání Konference.


Zprávu Konference si můžete přečíst zde.

Miniplenární zasedání Evropského parlamentu 1. a 2. února 2023

V Bruselu dnes začalo miniplenární zasedání Evropského parlamentu. Eruoposlanci se v následujících dvou dnech zaměří na přípravu mimořádného zasedání Evropské Rady, transparentnost a cílení politické reklamy, situaci v Afghánistánu, přípravu summitu EU-Ukrajina a…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🚜 Ministři zemědělství zemí EU včera jednali na Radě pro zemědělství a rybolov (AGRIFISH) v Bruselu. Konkrétní témata, kterým se věnovali, najdete zde ➡️ https://euroskop.cz/2023/01/31/ministri-clenskych-statu-eu-jednali-na-rade-pro-zemedelstvi-a-rybolov/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.