Noty

Slavnostní zahájení českého předsednictví v Bruselu proběhne v kulturním centru Bozar

Při výjimečné příležitosti zahájení historicky druhého předsednictví ČR v Radě EU se v Bruselu dne 21. září 2022 uskuteční koncert PKF — Prague Philharmonia pod vedením dirigenta Jana Kučery. Úřad vlády ČR podepsal smlouvu s agenturou, která koncert v prostorech kulturního centra Bozar zajistí.

Samotný koncept večera značně kopíruje červencovou zahajovací akci v Praze, s cílem zajistit kontinuitu kulturní prezentace nejen v České republice, ale i v Bruselu. Program, který byl konzultován se zástupci kulturního centra Bozar, byl ve srovnání s Prahou mírně upraven dle potřeb a preferencí bruselského publika.

Na slavnostním zahájení vystoupí sólisté Tomáš Kačo a Lukáš Vondráček. V průběhu večera zazní jedinečná autorská skladba Tomáše Kača připravená speciálně pro české předsednictví. V hudebním programu se dále objeví například hymna Evropské unie, hymna České republiky či Beethovenův klavírní koncert.

S cílem zajistit nezapomenutelný umělecký zážitek a co nejlepší prezentaci ČR v zahraničí zohlednil Úřad vlády ČR při volbě umělců také širší mezinárodní kontext, letitou kvalitu i konzultace zástupců Bozar, který se již léta podílí na organizaci doprovodných kulturních programů předsednických zemí v Bruselu.

Zahajovací koncert byl zařazen do oficiálního programu Bozar a díky této skutečnosti bude hudební síň poskytnuta bez nutnosti platby komerčního nájmu.

Zdroj: Úřad vlády

Temešvár: Evropské hlavní město kultury 2023

Titul Evropské hlavní město kultury je každoročně udělován jednomu či více evropským městům, která díky tomu mají unikátní příležitost přiblížit Evropě i světu svoje kulturní dědictví, historii i současnost. V letošním…

V Kyjevě proběhl summit EU–Ukrajina

Na 24. summitu mezi Evropskou unií a Ukrajinou se předseda Evropské rady Charles Michel a předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová setkali s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jedná se…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🏛️🇪🇺 Titul Evropské hlavní město kultury letos získala tři města: Veszprém v Maďarsku, Temešvár v Rumunsku a Elefsina v Řecku. Všechna tři vám postupně představíme ⤵️

https://euroskop.cz/2023/02/04/temesvar-evropske-hlavni-mesto-kultury-2023/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.