aktuality

Do Prahy přijede eurokomisařka Kyriakidesová, navštíví i centrum pro uprchlíky

Do Prahy dnes přijede eurokomisařka pro zdravotnictví a bezpečnost potravin Stella Kyriakidesová. Na pracovní návštěvě se setká s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09) a poté s ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou (KDU-ČSL). Navštíví také pražské asistenční centrum pomoci Ukrajině.

Válek novinářům v pátek řekl, že chce s eurokomisařkou jednat i o uznávání odborných kvalifikací ukrajinských zdravotníků. Pro zapojení na českém trhu práce musí složit odbornou zkoušku a zkoušku z jazyka. Z lékařů u ní ale uspěje jen asi desetina. Bez zkoušek mohou pracovat až tři roky formou stáže pod dohledem kvalifikovaného lékaře. Vzdělávání zdravotníků obecně bude i jedním z témat českého předsednictví, Válek má záměr podmínky sjednotit.

Dopoledne má eurokomisařka v plánu tiskové konference s ministry zdravotnictví a zemědělství, odpoledne se setká také se zástupci evropských výborů sněmovny a senátu. V doprovodu zástupců pražského magistrátu pak navštíví asistenční centrum pomoci Ukrajině v pražském Kongresovém centru. Tématem schůzky bude i podpora, kterou může EU poskytnout ČR na pomoc s ukrajinskými uprchlíky.

Zdroj: ČTK

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

5 km běh přátelství ve dvojici 🏃‍♂️🏃‍♀️ startuje už zítra! Registrace jsou stále otevřené, tak nezmeškejte šanci být součástí této skvělé akce na začátku českého předsednictví EU.

Více: bit.ly/3IippzX

------

5k friendship run in pairs 🏃‍♂️🏃‍♀️ starts tomorrow! Registration is still open, so don't miss your chance to be a part of this amazing event at the beginning of the Czech EU Presidency.

More: bit.ly/3yvXUzo
... Zobrazit víceZobrazit méně

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.