studentka, notebook

Euroskop změnil svou podobu: Nově můžete poznávat Evropu ve třech hlavních sekcích webu

Milí čtenáři, připravili jsme pro Vás modernizaci portálu Euroskop. Vycházeli jsme při ní z doporučení odborníků na evropské záležitosti i mediálních expertů.  Věříme, že pro vás bude nová podoba portálu užitečným průvodcem v objevování evropských záležitostí a poznávání Evropské unie.

Nový web je rozdělen do tří částí, které vás provedou třemi oblastmi – aktuálním děním v Evropě, fakty a informacemi o evropských záležitostech a praktickými tématy souvisejícími s děním a životem v Evropě. V hlavním menu si můžete vybrat z těchto tří sekcí:

Zpravodajství

Informace o tom nejaktuálnějším, co v současné době hýbe evropskou politikou. Zde naleznete nejdůležitější zprávy o činnosti unijních institucí i novinky z členských zemí Evropské unie. Tematické spektrum zahrnuje mimo jiné zprávy z oblasti zahraniční politiky, ekonomiky, životního prostředí, vnitřních záležitostí i kultury. V rubrice Zpravodajství by Vaší pozornosti neměly uniknout ani podrobné analýzy, rozhovory s experty a reportáže z akcí zaměřujících se na klíčové otázky evropské politiky.

Evropská unie

Sekce Evropská unie přehledným, uceleným a srozumitelným způsobem přibližuje čtenáři z řad laické i odborné veřejnosti fakta o historickém vývoji, institucionálním rámci a rozhodovacích procedurách EU. Část Fakta o EU si bere pod drobnohled historii evropské integrace a představuje základní oblasti ekonomické integrace, jako je vnitřní trh, eurozóna a rozpočet. Část ČR a EU rekapituluje českou cestu do Unie a přibližuje současné české představitele v institucích EU. Část Instituce EU obsahuje profily klíčových unijních institucí a část Politiky EU prezentuje popis nejdůležitějších evropských iniciativ v jednotlivých oblastech politiky.

Já a EU

V sekci Já a EU se můžete dočíst užitečné informace o tom, jakým způsobem můžete Vy osobně využít příležitostí, které Vám Evropská unie nabízí. Fakta zde najde student, který má zájem o studium v jiné evropské zemi, i člověk, který hledá v jiném členském státě EU zaměstnání. Na své si přijde i turista, který plánuje po Evropě cestovat. Rubrika Já a EU přináší rovněž informace o možnostech kariérního uplatnění v institucích a agenturách Evropské unie. Součástí rubriky je i část věnovaná Konferenci o budoucnosti Evropy. Procvičit mozkové závity můžete v části Zábavně o Evropě, obsahující křížovky a různorodé kvízy s evropskou tématikou.

studentka, notebook
Čtenářka webu

Přehled nelegální migrace do EU v roce 2023

Podívejte se na pravidelný přehled nelegální migrace do EU, který zpracovává agentura Frontex. V prvních dvou měsících roku 2023 se počet nelegálních překročení hranic zvýšil na 28 130, což je…

Webinář k výběrovým řízením do institucí EU

Diplomatická akademie MZV ČR pořádá dne 13. dubna 2023 jednodenní webinář zaměřený na přípravu pro české uchazeče na výběrová řízení do institucí EU. Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Odbor vzdělávání a…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇿🇪🇺 České předsednictví zaznamenalo úspěchy i v Radě pro konkurenceschopnost. V otázce vnitřního trhu a průmyslu 🏗️ se #CZPRES soustředilo zejména na odolnost vnitřního trhu EU v krizích a udržení jeho otevřenosti ➡️ https://euroskop.cz/2023/02/17/uspechy-ceskeho-predsednictvi-v-oblasti-vnitrniho-trhu-a-prumyslu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.