Nová pravidla pro digitální certifikát EU COVID

02.02.2022
Rada EU

Dne 21. prosince 2021 přijala Evropská komise pravidla týkající se digitálního certifikátu EU COVID, která stanoví jeho platnost v délce 9 měsíců neboli 270 dní poté, co uplynulo 14 dní od dokončení cyklu základního očkování.

Kromě toho budou pravidla pro kódování certifikátů o očkování přizpůsobena tak, aby zohledňovala podání posilovací dávky. Posilovací dávky se zaznamenávají takto:

  • 3/3 pro posilovací dávku po základním očkování dvěma dávkami,
  • 2/1 pro posilovací dávku po základním očkování jednou dávkou nebo po základním očkování sestávajícím z jedné dávky dvoudávkové očkovací látky podané uzdravené osobě.

Tato nová pravidla budou platit od 1. února 2022.

Všichni občané EU, kteří:

  • byli očkováni,
  • mají negativní výsledek testu,
  • zotavili se z onemocnění covidu-19,

mají možnost tuto skutečnost prokázat prostřednictvím tzv. digitálního certifikátu EU COVID.

Tento certifikát jim zdarma vydají vnitrostátní orgány jejich členských států a uznává jej všech 27 členských států EU, jakož i řada třetích zemí.

Certifikát je dispozici v jazyce členského státu a v angličtině. Jeho součástí je kód QR, který se zobrazí na elektronickém zařízení (jako je chytrý telefon nebo tablet) nebo ho lze vytisknout, a digitální podpis ověřený prostřednictvím služby EU Gateway.
Více informací zde.

Autor: Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🏛️ V Brně začalo modelové zasedání institucí EU ➡️ Celkem 50 středoškolských studentů z ČR a Slovenska čeká čtyřdenní program skládající se ze simulace legislativního procesu EU a diskusí s odborníky na různá témata spojena s evropskými záležitostmi 🇪🇺

https://euroskop.cz/2023/01/26/v-brne-zacalo-modelove-zasedani-instituci-eu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.