ECDC: Posilující dávky by mohly snížit počet hospitalizací v Evropě až o 800.000

28.01.2022
Euroskop.cz, ČTK

Dosud podané posilující dávky vakcíny proti covidu-19 by mohly snížit počet budoucích hospitalizací v Evropě o 500.000 až 800.000. Pokračování programu očkování třetími dávkami by pak mohlo zamezit dalším až 500.000 hospitalizací. Uvedlo to včera Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC).

„Současné proočkování posilujícími dávkami dosažené na počátku ledna by mohlo snížit budoucí příjmy lidí s omikronem do nemocnic o 500.000 až 800.000,“ uvedlo středisko s tím, že čísla se vztahují na 27 členských států EU a Norsko, Island a Lichtenštejnsko.

Nyní má zhruba 70 procent z přibližně 450 milionů obyvatel EUdokončené očkování a polovina z nich dostala i třetí dávku. „Prodloužení programu podávání posilovacích dávek všem dosud očkovaným jedincům by mohlo snížit počet hospitalizací o dalších 300.000 až 500.000,“ dodalo ECDC.

Ačkoli vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron se v Evropě šíří bezprecedentní rychlostí a počty nakažených jsou třikrát vyšší než při předchozím maximu, mnoho zemí je už možná podle EU v bodě obratu. „I když v některých členských státech bylo vrcholu infekcí patrně nedávno dosaženo, pandemie není za námi,“ upozornila včera eurokomisařka pro zdravotnictví Stella Kyriakidisová.

Autor: Euroskop.cz

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇳🇪🇺 Předseda Evropské rady Charles Michel dnes navštívil Peking a setkal se s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Čína bude pokračovat ve strategické komunikaci a spolupráci s Evropskou unií, uvedl po jednání čínský prezident. Více si přečtěte zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/12/01/sef-evropske-rady-michel-se-v-pekingu-setkal-s-cinskym-prezidentem/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.