Přímý přenos uctění památky předsedy EP Davida Sassoliho

17.01.2022
Euroskop, Evropský parlament

Ceremoniál k uctění památky předsedy Evropského parlamentu Davida Marii Sassoliho se uskuteční na začátku plenárního zasedání EP v pondělí 17. ledna 2022 od 18:00 ve Štrasburku.

Ceremoniálu bude předsedat úřadující předsedkyně Parlamentu Roberta Metsolová. Ceremoniál bude zahájen promítnutím krátkého videa „David Maria Sassoli, předseda Evropského parlamentu“. Následně vystoupí se svým projevem o předsedovi Sassolim bývalý italský premiér a bývalý poslanec Evropského parlamentu Enrico Letta. Poté zazní hudební intermezzo violoncellistky Anne Gastinelové.

Následovat budou projevy předsedy Evropské rady Charlese Michela, předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který rovněž zastupuje předsednictví Rady, a předsedů poslaneckých klubů. Na konci ceremoniálu zazní evropská hymna Óda na radost Ludwiga van Beethovena.

Prezident David Sassoli zemřel 11. ledna.

Přímý přenos ceremoniálu uctění památky předsedy Evropského parlamentu Davida Sassoliho můžete sledovat od 18 hodin živě na tomto odkazu.

Autor: Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Zapojení mladých lidí do tvorby politik a reflexe Konference o budoucnosti Evropy 🙋‍♀️🇪🇺 To jsou témata, na která se zaměří český virtuální side-event v rámci Politického fóra na vysoké úrovni v NY. Událost můžete sledovat online od 13:30 SEČ (7:30 EST) ➡️ https://facebook.com/events/s/youth-as-the-driving-force-for/3234552053477536/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.