Přímý přenos uctění památky předsedy EP Davida Sassoliho

17.01.2022
Euroskop, Evropský parlament

Ceremoniál k uctění památky předsedy Evropského parlamentu Davida Marii Sassoliho se uskuteční na začátku plenárního zasedání EP v pondělí 17. ledna 2022 od 18:00 ve Štrasburku.

Ceremoniálu bude předsedat úřadující předsedkyně Parlamentu Roberta Metsolová. Ceremoniál bude zahájen promítnutím krátkého videa „David Maria Sassoli, předseda Evropského parlamentu“. Následně vystoupí se svým projevem o předsedovi Sassolim bývalý italský premiér a bývalý poslanec Evropského parlamentu Enrico Letta. Poté zazní hudební intermezzo violoncellistky Anne Gastinelové.

Následovat budou projevy předsedy Evropské rady Charlese Michela, předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, který rovněž zastupuje předsednictví Rady, a předsedů poslaneckých klubů. Na konci ceremoniálu zazní evropská hymna Óda na radost Ludwiga van Beethovena.

Prezident David Sassoli zemřel 11. ledna.

Přímý přenos ceremoniálu uctění památky předsedy Evropského parlamentu Davida Sassoliho můžete sledovat od 18 hodin živě na tomto odkazu.

Autor: Euroskop

Přehled debat a konferencí na probíhající týden

Přinášíme vám pravidelný přehled debat, diskuzí a konferencí zaměřujících se na aktuální důležitá politická témata na národní, evropské i mezinárodní úrovni. V nabídce tentokrát převažují akce o energetice a Zelené dohodě

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

👉 Již v sobotu se od 17:30 v prostorách Fakulty sociálních studií v Brně uskuteční akce s názvem Česko tváří Evropy: veřejná diskuse k předsednictví České republiky v Radě EU. Pozvání do diskuse přijali:
➡ Michaela Šojdrová, poslankyně Evropského parlamentu
➡ Markéta Pitrová, docentka na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií na FSS MU
➡ Jan Jakovljevič, Oddělení pro komunikaci předsednictví ČR v Radě EU

Těšíme se na vás spolu s Kancelář Evropského parlamentu, Europe Direct Brno, Eurocentrum Brno a Evropské příležitosti pro mladé!
... Zobrazit víceZobrazit méně

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.