Ve vlastním bydlení loni žilo 70 procent populace EU, v Česku to bylo 79 procent

31.12.2021
Euroskop.cz, ČTK

Ve vlastním bydlení v loňském roce žilo 70 procent populace Evropské unie. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil statistický úřad Eurostat. Nejvyšší podíl vlastního bydlení má Rumunsko, a to přes 96 procent. Česká republika je se zhruba 79 procenty na 11. místě. Výjimkou v unii je Německo, kde ve vlastním žije pouze polovina domácností.

První desítku zemí s nejvyšším podílem obyvatel s vlastním bydlením v EU tvoří téměř výlučně státy ze střední a východní Evropy a z Pobaltí. Výjimkou je Malta.

Druhou příčku obsadilo Slovensko s podílem kolem 92 procent, za kterým následovaly Chorvatsko a Maďarsko se zhruba 91 procenty, vyplývá ze zprávy Eurostatu.

Nejnižší podíl populace s vlastním bydlením v rámci EU mělo v loňském roce Německo, a to zhruba 50 procent. V sousedním Rakousku tento podíl činil 55 procent.

Autor: Euroskop.cz

Věcně o Evropě: Tomáš Hruda o modernizaci ekonomiky

Modernizace ekonomiky, digitalizace, posílení energetiky a omezení závislosti na fosilních palivech z Ruska – to jsou témata, která v poslední době stále častěji zaznívají v českém a potažmo evropském veřejném…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🏛️ V Brně začalo modelové zasedání institucí EU ➡️ Celkem 50 středoškolských studentů z ČR a Slovenska čeká čtyřdenní program skládající se ze simulace legislativního procesu EU a diskusí s odborníky na různá témata spojena s evropskými záležitostmi 🇪🇺

https://euroskop.cz/2023/01/26/v-brne-zacalo-modelove-zasedani-instituci-eu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.