Ve vlastním bydlení loni žilo 70 procent populace EU, v Česku to bylo 79 procent

31.12.2021
Euroskop.cz, ČTK

Ve vlastním bydlení v loňském roce žilo 70 procent populace Evropské unie. Vyplývá to z údajů, které včera zveřejnil statistický úřad Eurostat. Nejvyšší podíl vlastního bydlení má Rumunsko, a to přes 96 procent. Česká republika je se zhruba 79 procenty na 11. místě. Výjimkou v unii je Německo, kde ve vlastním žije pouze polovina domácností.

První desítku zemí s nejvyšším podílem obyvatel s vlastním bydlením v EU tvoří téměř výlučně státy ze střední a východní Evropy a z Pobaltí. Výjimkou je Malta.

Druhou příčku obsadilo Slovensko s podílem kolem 92 procent, za kterým následovaly Chorvatsko a Maďarsko se zhruba 91 procenty, vyplývá ze zprávy Eurostatu.

Nejnižší podíl populace s vlastním bydlením v rámci EU mělo v loňském roce Německo, a to zhruba 50 procent. V sousedním Rakousku tento podíl činil 55 procent.

Autor: Euroskop.cz

Přehled debat a konferencí na probíhající týden

Přinášíme vám pravidelný přehled debat, diskuzí a konferencí zaměřujících se na aktuální důležitá politická témata na národní, evropské i mezinárodní úrovni. V nabídce tentokrát převažují akce o energetice a Zelené dohodě

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

👉 Již v sobotu se od 17:30 v prostorách Fakulty sociálních studií v Brně uskuteční akce s názvem Česko tváří Evropy: veřejná diskuse k předsednictví České republiky v Radě EU. Pozvání do diskuse přijali:
➡ Michaela Šojdrová, poslankyně Evropského parlamentu
➡ Markéta Pitrová, docentka na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií na FSS MU
➡ Jan Jakovljevič, Oddělení pro komunikaci předsednictví ČR v Radě EU

Těšíme se na vás spolu s Kancelář Evropského parlamentu, Europe Direct Brno, Eurocentrum Brno a Evropské příležitosti pro mladé!
... Zobrazit víceZobrazit méně

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.