Chytněte vlak do Bradavic v dnešním okénku adventního kalendáře

22.12.2021
Euroskop

Dnešní okénko adventího kalendáře vám prozradí, že se můžete těšit na něco i po letošních Vánocích!

1. 1. 2022 se totiž vrací ve výročním speciálu Harry Potter do Bradavic. Dokument bude promítán hned první den roku 2022 a nabídne hlavně pohled do zákulisí a vzpomínání herců na natáčení. Od první premiéry filmu Harry Potter a Kámen mudrců uplynulo letos v listopadu již 20. let. Filmy podle knižní předlohy J. K. Rowlingové ovlivnily celé generace lidí na celém světě a ČR není výjimkou.

Knihy evropské autorky je celosvětově jsou proslaveny po celém světě a jistě v našem okolí najdete někoho, kdo si dává před Vánocemi maraton Harryho Pottera. Podívejte se s námi zatím na trailer a vydejte se na chvíli zase do Bradavic.

Autor: Euroskop

Tradice půlnoční

23.12.2021 Euroskop Půlnoční mše nebo vigilie je křesťanská bohoslužba, která se koná v předvečer významného svátku – vánoční půlnoční tedy v předvečer svátku Narození Páně, na Štědrý den o půlnoci.

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

👉 Již v sobotu se od 17:30 v prostorách Fakulty sociálních studií v Brně uskuteční akce s názvem Česko tváří Evropy: veřejná diskuse k předsednictví České republiky v Radě EU. Pozvání do diskuse přijali:
➡ Michaela Šojdrová, poslankyně Evropského parlamentu
➡ Markéta Pitrová, docentka na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií na FSS MU
➡ Jan Jakovljevič, Oddělení pro komunikaci předsednictví ČR v Radě EU

Těšíme se na vás spolu s Kancelář Evropského parlamentu, Europe Direct Brno, Eurocentrum Brno a Evropské příležitosti pro mladé!
... Zobrazit víceZobrazit méně

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.