Doprava v listopadu 2021

EU a Arménie uzavřely leteckou dohodu, EU upravila svůj seznam letecké bezpečnosti

  • Budou zrušena letecká omezení mezi EU a Arménií
  • EU pravidelně aktualizuje seznam nebezpečných leteckých společností

Krátce…

EU a Arménie uzavřely leteckou dohodu

  • Všechna omezení letů mezi Arménií a EU budou odstraněna
  • Arménie uvede do souladu své předpisy s pravidly EU

EU a Arménie 15. 11. 2021 podepsaly dohodu o společném leteckém prostoru, která pokrývá oblast zajištění bezpečnosti, protiprávní ochrany a uspořádání leteckého provozu. Všechny letecké společnosti EU budou moci provozovat přímé lety odkudkoliv z EU na kterékoli letiště v Arménii. Totéž bude platit v opačném směru pro arménské letecké dopravce. Všechna omezení letů mezi Arménií a EU budou odstraněna a ustanovení o otevřené a spravedlivé hospodářské soutěži mají zaručit rovné podmínky. Smyslem společného leteckého prostoru je umožnit postupné otevírání trhů mezi EU a jejími sousedy spolu se sbližováním právních předpisů na základě postupného provádění pravidel EU v oblasti letectví. To má otevřít nové možnosti pro provozovatele a nabídnout širší výběr pro spotřebitele. Arménie bude rovněž uvádět své právní předpisy do souladu s pravidly a normami EU pro leteckou dopravu v oblasti životní prostředí, hospodářská regulace, hospodářská soutěž, ochrana spotřebitele a sociální aspekty.

EU upravila svůj seznam letecké bezpečnosti

Moldavsko bylo vyškrtnuto ze seznamu EU pro leteckou seznamu a může působit v EU.Naopak byl přidán jeden ruský dopravce. 

Komise 25. 11. 2021 aktualizovala seznam EU letecké společnosti, tj. seznam leteckých společností, které nesplňují mezinárodní bezpečnostní normy, a mají proto zákaz provozovat leteckou dopravu v EU nebo se na jejich provoz vztahují omezení. Všechny letecké společnosti, které získaly osvědčení v Moldavsku, vyškrtnuty ze seznamu EU pro leteckou bezpečnost vzhledem k pokroku v oblasti bezpečnosti letectví v této zemi. Na seznam byl však zařazen jeden ruský letecký dopravce, a to z důvodu obav ohledně jeho schopnosti dodržovat mezinárodní normy. To znamená, že do vzdušného prostoru EU má nyní zákaz 97 leteckých společností: konkrétně 90 leteckých společností, které získaly osvědčení v 15 státech, a to kvůli nedostatečnému bezpečnostnímu dohledu ze strany leteckých úřadů těchto států, a 7 jednotlivých leteckých společností, u nichž byly zjištěny závažné bezpečnostní nedostatky: Avior Airlines (Venezuela), Blue Wing Airlines (Surinam), Iran Aseman Airlines (Írán), Iraqi Airways (Irák), Med-View Airlines (Nigérie), Skol Airline LLC (Rusko) a Air Zimbabwe (Zimbabwe). Další 2 letecké společnosti mohou létat do EU pouze s konkrétními typy letadel: Iran Air (Írán) a Air Koryo (Severní Korea).

Budoucnost české infrastruktury

Do sektoru dopravy každoročně z Evropské unie proudí velké obnosy peněz. Jen na současné období je tato částka pro Českou republiky stanovena na 100 miliard Kč. Naše země se pyšní

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Jak je na tom česká krajina? Jaké výzvy před námi stojí v oblasti její ochrany? A jaké konkrétní projekty se realizují proto, abychom byli schopni čelit změně klimatu? Přečtěte si reportáž z předposlední debaty k #CZPRES organizované Eurocentrem Olomouc ⤵️ https://euroskop.cz/2022/05/15/debata-v-ramci-priprav-na-ceske-predsednictvi-ochrana-lesu-vod-a-tradicni-ceske-krajiny/1

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.