Rada pro zahraniční věci ve formátu ministrů pro rozvoj dne 19. listopadu 2021 v Bruselu

18.11.2021
Úřad vlády ČR

Dne 19. listopadu se v Bruselu uskuteční jednáni Rady pro zahraniční věci ve formátu ministrů pro rozvoj.

Jednání bude zahájeno aktuální informací vysokého představitele Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku J. Borrella k situaci v Etiopii, Afghánistánu a Súdánu. Se správou vystoupí i komisařka J. Urpilainen, po které bude následovat diskuze ke vztahům EU-US v oblasti rozvojové spolupráce za přítomnosti Samanthy Power, vedoucí americké rozvojové agentury USAID. Tématy budou globální financování rozvojové spolupráce, klima, demokracie i lidská práva. Dalším bodem jednání Rady bude diskuse na téma vody ve vnější činnosti EU se zaměřením na střední Asii. V bodu jiné záležitosti bude podána informace o sdílení vakcín v rámci Team Europe.

Autor: Lukáš Lukačovič

Přehled debat a konferencí na probíhající týden

Přinášíme vám pravidelný přehled debat, diskuzí a konferencí zaměřujících se na aktuální důležitá politická témata na národní, evropské i mezinárodní úrovni. V nabídce tentokrát převažují akce o energetice a Zelené dohodě

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

👉 Již v sobotu se od 17:30 v prostorách Fakulty sociálních studií v Brně uskuteční akce s názvem Česko tváří Evropy: veřejná diskuse k předsednictví České republiky v Radě EU. Pozvání do diskuse přijali:
➡ Michaela Šojdrová, poslankyně Evropského parlamentu
➡ Markéta Pitrová, docentka na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií na FSS MU
➡ Jan Jakovljevič, Oddělení pro komunikaci předsednictví ČR v Radě EU

Těšíme se na vás spolu s Kancelář Evropského parlamentu, Europe Direct Brno, Eurocentrum Brno a Evropské příležitosti pro mladé!
... Zobrazit víceZobrazit méně

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.