Centrum excelence NATO ve Vyškově oslavilo 15 let

29.10.2021
Euroskop, COE, JCBRN

V úterý 26. října se ve vyškovském centru ochrany proti zbraním hromadného ničení konala oslava 15 let působení tohoto prestižního centra na území ČR.

Centrum má v současnosti 13 sponzorujících zemí, a to ČR, Itálii, Slovensko, Francii, Kanadu, Německo, Spojené království, Řecko, Rumunsko, Slovinsko, Polsko, Maďarsko a USA (Rakousko je přispívající země). Mezi hlavní úkoly centra patří rozvoj schopností a obranné plánování, tvorba konceptu a doktrín v oblasti obrany proti zbraním hromadného ničení, řízení výcviku za oblast zbraní hromadného ničení v NATO, podpora protiraketové obrany NATO a spolupráce s EU.

Během oslav Centra 26. října vystoupilo s projevem několik řečníků, mezi nimi zástupkyně NATO Wendin Smith, náměstek ministra obrany Jan Harvránek a generálporučík Jaromír Zůna.

Chystáme pro vás reportáž z oslavy.

Oslava 15 let výročí COE ve Vyškově.

Autor: David Březina

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇿🇪🇺 České předsednictví zaznamenalo úspěchy i v Radě pro konkurenceschopnost. V otázce vnitřního trhu a průmyslu 🏗️ se #CZPRES soustředilo zejména na odolnost vnitřního trhu EU v krizích a udržení jeho otevřenosti ➡️ https://euroskop.cz/2023/02/17/uspechy-ceskeho-predsednictvi-v-oblasti-vnitrniho-trhu-a-prumyslu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.