Konference o budoucnosti Evropy: Uspořádejte akci!


Euroskop, KOBE, 15.9.2021

Smyslem probíhající konference o budoucnosti Evropy je vytvořit prostor pro společný svobodný dialog o budoucích příležitostech i výzvách, kterým bude Evropa čelit. Napříč Starým kontinentem se v letošním roce koná mnoho akcí s občany, jejímž cílem je zjistit, jak občané vnímají budoucí směr, kterým by se Evropa měla ubírat. I vy se můžete některé z akcí, konaných v rámci konference o budoucnosti Evropy, zúčastnit případně sami takovou zorganizovat.

Veškeré informace jsou k dispozici na online platformě konference, která je k dispozici i v české jazykové mutaci. Ke stažení jsou na této platformě i informační listy, z nichž jeden je věnovaný právě tomu, jaká jsou pravidla, chcete-li vlastní akci pod záštitou Konference o budoucnosti Evropy zorganizovat.

Akce se musí orientovat do budoucna a být přístupné všem

Organizátorem akce pod hlavičkou konference může být kdokoli. Co se týče formy, jakou může taková událost mít, Evropská unie dává potenciálním organizátorům na výběr, zda uspořádají akci v klasické prezenční podobě, v online formě případně způsobem, který obě předchozí formy propojí.

Důležité je, aby akce konané v rámci konference měly inkluzivní charakter, tedy aby byly otevřené a přístupné všem bez rozdílu. Dále by se měly soustředit na problematiku spojenou s budoucností Evropy. Detailní informace o tématech konference naleznete zde. Nezbytnou podmínku představuje rovněž soulad s chartou konference – o pravidlech ustanovených v chartě jsme již na Euroskopu informovali zde.

Virtuální platforma pomůže zvýšit povědomí o akci

Virtuální platforma (podrobněji o ní – viz zde) mimo jiné poskytuje prostor pro propagaci akcí pořádaných v rámci Konference. Je pro to nutné založit si na virtuální platformě svůj účet. Proces registrace je snadný. Je možné registrovat jak sebe, tak i svoji organizaci. Formulář, který je k dispozici ve všech unijních úředních jazycích, od všech vyžaduje údaje v podobě názvu, popisu, typu, tématu, adresy, odkazu na videokonferenci, doby, ve které se akce uskuteční, a typu registrace.

Dále procedura registrace akce v rámci konference vyžaduje potvrzení souhlasu s chartou konference. Poté stačí zakliknout pokyn „Vytvořit“ a akce je na virtuální platformě vytvořena. Zobrazí se jednak v seznamu akcí a zároveň i na hypertextové mapě dostupné na platformě. Organizátorem akce může být jednotlivec i organizace – například sdružení či nevládní organizace.

Organizátor napíše zprávu o uskutečněné akci

Po uskutečnění akce je potřeba napsat stručnou zprávu o akci, která umožní, aby se s jejími závěry mohli seznámit i ostatní účastníci a zájemci. Zpráva o akci by měla obsahovat například informace o typu akce, účastnících, diskutovaných tématech a přednesených návrzích či o následných krocích očekávaných a navrhovaných účastníky.

Organizátor akce by rovněž měl účastníky vyzvat k tomu, aby virtuální platformu i nadále sledovali, účastnili se na ní diskuzí, předkládali svoje nápady a komentovali nápady ostatních.

Autor: Euroskop, KOBE

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Úřad vlády se letos poprvé zapojil do Světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday Česko. Uspořádal zaměstnaneckou sbírku oblečení pro Oděvní banka a její výtěžek předala vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková zástupcům Klub svobodných matek.

Sbírka ve Strakově akademii probíhala celý týden od pondělí 21. listopadu do pondělí 28. listopadu a zaměstnanci Úřadu vlády věnovali zhruba 500 kg oblečení, které už sami či v rámci rodiny neunosí, ale pomůže někomu dalšímu.

💬„Zejména v poslední dny bylo na sbírkovém místě hodně rušno, protože lidé donášeli oblečení na poslední chvíli. Jsem moc ráda, že naše výzva pomoci ošacením Klubu svobodných matek vyvolala tak pozitivní reakci a že se do sbírky zapojilo hodně zaměstnanců Úřadu vlády i s jejich rodinami,“ uvedla vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková.

Celkem třiatřicet pytlů oblečení, nejvíce dámského a dětského, si ve Strakově akademii na Giving Tuesday převzala projektová manažerka Klubu svobodných matek Andrea Kaňáková. Sesbírané množství pomůže zhruba stovce neúplných rodin.
... Zobrazit víceZobrazit méně

Úřad vlády uspořádal sbírku pro Oděvní banku u příležitosti @GivingTuesdayCZ.
„Jsem moc ráda, že naše výzva pomoci ošacením Klubu svobodných matek vyvolala tak pozitivní reakci a že se do sbírky zapojilo hodně zaměstnanců i s rodinami,“ uvedla @J_Havelkova.https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/urad-vlady-usporadal-zamestnaneckou-sbirku-obleceni-pro-odevni-banku-u-prilezitosti-giving-tuesday-201264/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.