Ekonomická nálada v EU v srpnu sestoupila z rekordu

31.08.2021
Euroskop.cz, ČTK

Ekonomická nálada v Evropské unii po červencovém výstupu na rekord se v srpnu zhoršila. Její index klesl o 1,5 bodu na 116,5 bodu, oznámila včera Evropská komise (EK). V České republice index ekonomické nálady klesl na 94,2 bodu z červencové hodnoty 96,1 bodu.

Nálada se v Evropské unii zhoršila v průmyslu, ve službách, v maloobchodě a mezi spotřebiteli, zatímco stavebnictví zaznamenalo nárůst optimismu. V Česku se nálada zhoršila v průmyslu a ve službách. Ve stavebnictví, maloobchodě i mezi spotřebiteli se však zlepšila, plyne z údajů EK. Celkový index za ČR klesl na 94,2 z červencové hodnoty 96,1 bodu.

V eurozóně se index ekonomické nálady v srpnu snížil o 1,5 bodu na 117,5 bodu. Podle analytika Berta Colijna ze společnosti ING mají na ekonomickou náladu negativní vliv zejména obavy ohledně šíření koronavirové mutace delta. Colijn rovněž poukázal na přetrvávající potíže v dodavatelských řetězcích, které podkopávají například výrobu v automobilovém sektoru.

Autor: Euroskop.cz

Přehled debat a konferencí na probíhající týden

Přinášíme vám pravidelný přehled debat, diskuzí a konferencí zaměřujících se na aktuální důležitá politická témata na národní, evropské i mezinárodní úrovni. V nabídce tentokrát převažují akce o energetice a Zelené dohodě

Jaké jsou ekonomické vyhlídky eurozóny?

Vzhledem k nedávnému zhoršení hospodářské situace v souvislosti s pandemií covid-19 a válkou na Ukrajině zůstává ohledně stability ekonomik devatenácti zemí eurozóny mnoho otazníků. v zemích, Začátkem května se Philip Lane, hlavní ekonom

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.