Pět filmů podpořených EU získalo ocenění na filmovém festivalu v Cannes

30.07.2021
Euroskop, Kreativní Evropa, European Commission

Pět filmů podpořených programem Kreativní Evropa MEDIA obdrželo ocenění na letošním 74. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Cannes, který se konal 6. – 17. července.

5 filmů podpořených EU oceněných v Cannes

5 filmů podpořených EU oceněných v Cannes. Zdroj: Creative Europe MEDIA

Film Titane od francouzské režisérky Julie Ducournauové, který získal podporu z EU, jako hřeb večera dokonce obdržel prestižní Zlatou palmu.

Film Compartment n.6 od finského režiséra Juha Kuosmanena získal Grand Prix. Snímky Lamb od islandského režiséra Valdimara Jóhannssona a Prayers for the Stolen od režisérky Tatiany Huezové získaly ocenění v kategorii „Un certain regard“. Film Olga od francouzského režiséra Elieho Grappa získal ocenění v soutěži „La Semaine de la Critique“.

O ocenění na filmovém festivalu v Cannes soutěžilo celkem 17 filmů podpořených programem Kreativní Evropa MEDIA a to v několika kategoriích. Celkově skrz program Kreativní Evropy MEDIA investovala Evropská unie 2,1 milionu eur při podpoře vývoje a distribuce těchto 17 snímků.

Podpořené snímky a mnohé další produkce budou zahrnuty v budoucích kampaních programu MEDIA, jež podporuje audiovizuální průmysl již přes 3 dekády.

Autor: Euroskop, Kristina Kollertová

Přehled debat a konferencí na probíhající týden

Přinášíme vám pravidelný přehled debat, diskuzí a konferencí zaměřujících se na aktuální důležitá politická témata na národní, evropské i mezinárodní úrovni. V nabídce tentokrát převažují akce o energetice a Zelené dohodě

Přehled debat a konferencí na probíhající týden

Přinášíme vám pravidelný přehled debat, diskuzí a konferencí zaměřujících se na aktuální důležitá politická témata na národní, evropské i mezinárodní úrovni. Programové menu tento týden zahrnuje akce o životním prostředí, výzkumu

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.