Vše o evropské demografii nově najdete na jednom místě!

07.05.2021
Evropská komise, Euroskop

Zajímají vás demografické trendy jako stárnutí populace, změny hospodářské a sociální struktury, nebo stěhování obyvatel do měst? Ve čtvrtek 29. dubna představila místopředsedyně Komise Dubravka Šuicová a komisařka Mariya Gabriel interaktivní web, který je právě pro vás. Nový atlas demografie EU přehledně mapuje evropské demografické trendy, které jsou tak snadno dohledatelné pro veřejnost.

Atlas demografie je nový, interaktivní a vícerozměrný nástroj vyvinutý Společným výzkumným střediskem pro vizualizaci, sledování a předvídání demografických změn při velmi vysokém prostorovém rozlišení. Jeho cílem je být zdrojem hned pro několik oblastí politik EU – jako je zdraví, práce, vzdělávání, přístup ke službám a vybavení, územní politika a politika soudržnosti, tak, aby s včasnými, důkladnými a srovnatelnými demografickými údaji a znalostmi geografických detailů, pomohl lépe zacílit politiky EU na potřeby občanů členských zemí.

Atlas demografie je nutný pro adekvátní k přizpůsobení politik EU, neboť reflektuje demografické změny ve všech regionech EU. Atlas představuje rychlý přístup k ucelenému souboru demografických údajů a znalostí se silným územním a výhledovým přístupem na úrovni EU, národní, regionální a místní úrovni. Atlas obsahuje oficiální statistiky a projekce Eurostatu. Atlas bude obsahovat tematické příběhy spojující demografické trendy s konkrétními kontexty politiky. V prvním vydání příběhy představují fakta a čísla týkající se hlavních zjištění zprávy Společného výzkumného střediska Komise (JRC).

Více informací o Atlasu demografie najdete zde.


Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

Autor: David Březina

EU± // Evropská digitální agenda

Digitální ekonomika je jednou z nejrychleji se rozvíjejících oblastí lidské činnosti. Pandemie covidu-19 z tohoto hlediska hrála zásadní roli a je vysoce pravděpodobné, že přechod do virtuálního světa bude nadále

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

👉 Již v sobotu se od 17:30 v prostorách Fakulty sociálních studií v Brně uskuteční akce s názvem Česko tváří Evropy: veřejná diskuse k předsednictví České republiky v Radě EU. Pozvání do diskuse přijali:
➡ Michaela Šojdrová, poslankyně Evropského parlamentu
➡ Markéta Pitrová, docentka na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií na FSS MU
➡ Jan Jakovljevič, Oddělení pro komunikaci předsednictví ČR v Radě EU

Těšíme se na vás spolu s Kancelář Evropského parlamentu, Europe Direct Brno, Eurocentrum Brno a Evropské příležitosti pro mladé!
... Zobrazit víceZobrazit méně

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.