Premiér Babiš se zúčastní summitu V4 v polském Lublinu

11.09.2020
Euroskop, čtk

Český premiér Andrej Babiš se dnes setká v Lublinu na jihovýchodě Polska s premiéry ostatních zemí visegrádské čtyřky (V4) Mateuszem Morawieckým, Viktorem Orbánem a Igorem Matovičem.

Hlavními tématy summitu bude podle úřadu české vlády současná situace týkající se pandemie covidu-19, boj s opětovným nárůstem případů nákazy koronavirem ve většině evropských států a také nadcházející mimořádný summit Evropské unie. Ten se má věnovat hlavně vnitřnímu trhu, konkurenceschopnosti a zahraničněpolitickým otázkám, zejména situaci ve východním Středomoří a vztahům s Čínou.

Premiéři Česka, Maďarska, Polska a Slovenska budou dále diskutovat o situaci v Bělorusku, vztazích s Ruskem nebo o transatlantické spolupráci. Tiskovou konferenci po schůzce premiérů V4 organizátoři předběžně avizovali na 14:15 SELČ.

Naposledy jednali premiéři V4 počátkem července ve Varšavě, a sice o čerpání peněz z evropského fondu obnovy. Babiš při této příležitosti symbolicky předal Morawieckému předsednictví V4.

Autor: Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🏛️🇪🇺 Titul Evropské hlavní město kultury letos získala tři města: Veszprém v Maďarsku, Temešvár v Rumunsku a Elefsina v Řecku. Všechna tři vám postupně představíme ⤵️

https://euroskop.cz/2023/02/04/temesvar-evropske-hlavni-mesto-kultury-2023/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.