Ministři V4 a Německa budou přes video jednat o záležitostech EU

13.03.2020
Euroskop, čtk

Zejména o tématech Evropské unie budou dnes jednat ministři zahraničí visegrádské skupiny (V4), kterou tvoří Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, s německým kolegou Heikem Maasem.

Kvůli rozšíření nákazy novým typem koronaviru se nesejdou osobně v Černínském paláci, jak bylo původně plánováno, ale budou spolu mluvit prostřednictvím videokonference. O výsledcích jednání by následně mělo informovat české ministerstvo zahraničí.

Šéfové diplomacií by se měli věnovat mimo jiné otázce rozšiřování Evropské unie. Na březnovém summitu EU by se mělo znovu rozhodovat o zahájení přístupových jednání se Severní Makedonií a s Albánií. V říjnu se proti návrhu postavila především Francie. Země V4 rozšíření EU o země západního Balkánu dlouhodobě podporují.

Ministři se budou zabývat také otázkou migrace nebo plány německého předsednictví v EU, které připadá na druhé pololetí. Zabývat se budou i vnějšími vztahy unie, mimo jiné s Ruskem, Čínou a Spojenými státy.

Autor: Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Historicky první zasedání Evropského politického společenství je u konce. Připravili jsme pro vás 5 faktů nebo zajímavostí z #PragueSummit, které si zaslouží vaši pozornost ➡️ https://euroskop.cz/2022/10/06/5-veci-ktere-by-vam-nemely-uniknout-z-prvniho-summitu-evropskeho-politickeho-spolecenstvi/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.