Mimořádný summit V4 v Praze se bude věnovat koronaviru

04.03.2020
Euroskop, čtk

Premiéři zemí visegrádské čtyřky se dnes sešli v Praze, aby jednali o spolupráci v boji s novým typem koronaviru. Nákaza se zatím objevila v Česku, naopak v Polsku, Maďarsku a na Slovensku dosud nikdo na nemoc pozitivně testován nebyl. Mimořádný summit se koná na návrh polského předsedy vlády Mateusze Morawieckého, Praha ho hostí jako předsednická země skupiny.

Kromě koronaviru se budou premiéři věnovat aktuální situaci ohledně nelegální migrace. Nový migrační tlak na země Evropské unie vyvolalo Turecko, když přestalo dodržovat dohodu s unií o zadržování migrantů. Země visegrádské čtyřky mají dlouhodobě shodné postoje k migraci, když požadují posílení ochrany vnější hranice unie a odmítají jakékoli návrhy na rozdělování migrantů mezi členské země.

Třetím tématem dnešního jednání bude víceletý finanční rámec EU na roky 2021 až 2027. Všechny čtyři středoevropské země sdílejí názor, že by se proti současnému období neměly snižovat výdaje unie na politiku soudržnosti.

Autor: Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Historicky první zasedání Evropského politického společenství je u konce. Připravili jsme pro vás 5 faktů nebo zajímavostí z #PragueSummit, které si zaslouží vaši pozornost ➡️ https://euroskop.cz/2022/10/06/5-veci-ktere-by-vam-nemely-uniknout-z-prvniho-summitu-evropskeho-politickeho-spolecenstvi/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.