Podle Corbyna i vlády zatím není shoda o brexitu v dohledu

10.05.2019
Euroskop, čtk

Vláda britské premiérky Theresa Mayová zatím neudělala labouristům žádnou „větší nabídku“, aby se s nimi dohodla na podpoře dohody o vystoupení z Evropské unie. Při zahájení kampaně před volbami do Evropského parlamentu to ve čtvrtek v Kentu řekl vůdce opoziční Labouristické strany Jeremy Corbyn. Také mluvčí Mayové dnes řekl, že k dohodě s opozicí o brexitu zbývá ještě hodně práce, vláda se ale podle něj velmi snaží, aby dohoda prošla v parlamentu co nejdříve.

„Zatím jsme v těchto rozhovorech nedostali žádnou větší nabídku,“ uvedl ve čtvrtek Corbyn. „Je velmi obtížné jednat s dezintegrovanou vládou, jejíž ministři se starají více o pokračování v úřadech než o dohodu (ohledně brexitu),“ dodal šéf labouristů.

Také mluvčí britské premiérky ve čtvrtek podle agentury Reuters dal najevo, že vláda a opozice mají před sebou ještě hodně práce k dosažení shody, která umožní schválení brexitové dohody v parlamentu. Nicméně dodal, že vláda usilovně pracuje na tom, aby dohoda prošla v parlamentu co nejdříve.

Podle ministra financí Philipa Hammonda Mayová dodrží svůj dřívější slib a odstoupí, jakmile dohoda projde parlamentem. Ministr to řekl ve čtvrtek deníku London Evening Standard. Zákonodárcům, kteří si přejí rychlou demisi Mayové, tedy vzkázal, že s tím mohou počítat, až dohodu schválí.

Corbyn ve čtvrtek při zahájení kampaně k eurovolbám také řekl, že jedině labouristé dokáží rozdělenou Británii znovu sjednotit. Pokud nedosáhnou s konzervativci rozumné dohody o brexitu a nebudou ani předčasné volby, jsou labouristé pro nové referendum. Voliči by se v něm měli podle labouristů vyslovit, zda podporují odchod z unie za dojednaných podmínek, anebo zda chtějí, aby jejich země v EU setrvala.

Autor: Euroskop

Veszprém: Evropské hlavní město kultury 2023

Titul Evropské hlavní město kultury je vždy na jeden rok Evropskou unií propůjčován jednomu či více evropským městům, která tak získají možnost představit Evropě své kulturní bohatství a rozmanitost. Třemi…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🏛️🇪🇺 Titul Evropské hlavní město kultury letos získala tři města: Veszprém v Maďarsku, Temešvár v Rumunsku a Elefsina v Řecku. Všechna tři vám postupně představíme ⤵️

https://euroskop.cz/2023/02/04/temesvar-evropske-hlavni-mesto-kultury-2023/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.