České projekty podpořené z programů EU


Kateřina Hamplová, Euroskop

U příležitosti 15. výročí vstupu České republiky do Evropské unie se objevuje mnoho bilančních otázek o přínosu našeho členství. Jedním z nich je například možnost českých subjektům ucházet se o finanční podporu svých neinvestičních projektů z takzvaných komunitárních programů. Tato rubrika je zaměřená právě na perspektivu českých žadatelů, kteří uspěli se svými projektovými záměry v celoevropské konkurenci.

České veřejnoprávní instituce, neziskové organizace i fyzické osoby mají díky členství v EU možnost žádat o finanční podporu ze široké škály programových titulů podporujících projekty mezinárodní spolupráce a nadnárodního významu.

Našim cílem je postupně přiblížit alespoň některé úspěšné projekty, v nichž byly české instituce a organizace buď hlavními žadateli, nebo partnery v realizovaném projektu, jenž mohl vzniknout díky finanční podpoře z komunitárních programů. Ty jsou určeny pro projekty svým obsahem zaměřené na vzdělávání, vědu a výzkum, reflexi totalitních režimů, podporu kultury, rozvoje partnerství měst a obcí, přeshraniční spolupráci, mezinárodní výměnu zkušeností či aktivní občanství.

Komunitární programy prošly od svých začátků mnohými proměnami včetně různých změn názvů, struktury, tematického zaměření i pravidly pro poskytování finanční podpory. Mezi žadateli jsou nejvyhledávanějšími grantovými tituly zejména Erasmus+, Evropa pro občany, Kreativní Evropa, Horizont 2020, COSME, které představíme na konkrétních příkladech dobré praxe podpořených činností.

Autor: Kateřina Hamplová, Euroskop

V Brně začalo modelové zasedání institucí EU

Celkem padesát středoškolských studentů z Česka a Slovenska se sjelo do Brna, kde je čeká čtyřdenní program skládající se nejenom ze samotné simulace legislativního procesu EU, ale také diskusí s odborníky na…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🏛️ V Brně začalo modelové zasedání institucí EU ➡️ Celkem 50 středoškolských studentů z ČR a Slovenska čeká čtyřdenní program skládající se ze simulace legislativního procesu EU a diskusí s odborníky na různá témata spojena s evropskými záležitostmi 🇪🇺

https://euroskop.cz/2023/01/26/v-brne-zacalo-modelove-zasedani-instituci-eu/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.