Ministři zahraničí se budou věnovat vztahům s Čínou

18.03.2019
Úřad vlády, Euroskop

Mezi témata dnešního jednání ministrů zahraničních věcí budou patřit také vztahy EU s Čínou v návaznosti na diskuzi v rámci Gymnichu v Bukurešti.

Ministři prodiskutují, ve světle nadcházejícího dubnového summitu EU-Čína, celou šíři vzájemných vztahů. Na dopolední diskusi naváže oběd s čínským ministrem zahraničí Wang I.

V pořadí 21. summit EU-Čína se uskuteční v Bruselu dne 9. 4. 2019. Na úrovni COREPER byl zpracován návrh společného prohlášení, který byl 8. března schválen a následně zaslán Číně.

Vztahům s Čínou v globálním kontextu a přípravě dubnového summitu EU-Čína se bude věnovat i březnová Evropská rada (ER). Vysoká představitelka pro zahraniční a bezpečnostní politiku s Evropskou komisí připravily pro ER společné sdělení, obsahující 10 akcí.

Dalšími plánovanými body jednání Rady FAC jsou diskuze k situaci v Moldavsku a Jemenu.

Autor: Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Historicky první zasedání Evropského politického společenství je u konce. Připravili jsme pro vás 5 faktů nebo zajímavostí z #PragueSummit, které si zaslouží vaši pozornost ➡️ https://euroskop.cz/2022/10/06/5-veci-ktere-by-vam-nemely-uniknout-z-prvniho-summitu-evropskeho-politickeho-spolecenstvi/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.