Dle Eurostatu loni používalo internet 85 % obyvatel EU

25.01.2019
Euroskop, čtk

Ve třetím čtvrtletí roku 2018 používalo internet 85 % obyvatel EU. Žebříčku vévodí Dánové s 98 %, internetovou síť naopak nejméně využívají Bulhaři – 65 %. Česko se s 87 % umístilo lehce nad evropským průměrem. Včera o tom informoval evropský statistický úřad Eurostat.

Internet se mezi obyvateli EU v posledním desetiletí rychle rozšiřuje – ještě v roce 2007 ho používalo 57 % lidí, o pět let později již 73 %.

Ze statistiky rovněž vyplývá, že 73 % uživatelů ve věku 16 až 74 let využívá tuto komunikační platformu k posílání a přijímání e-mailů. Sedm lidí z deseti zde hledá informace o zboží a službách.

Zhruba 57 % uživatelů sleduje na internetu videa a jen o procentní bod méně jich přistupuje na sociální sítě. Elektronické bankovnictví využívá 54 % občanů. O něco více než třetina lidí pak využívá internetového připojení ke sledování televize.

Autor: Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🇨🇳🇪🇺 Předseda Evropské rady Charles Michel dnes navštívil Peking a setkal se s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem. Čína bude pokračovat ve strategické komunikaci a spolupráci s Evropskou unií, uvedl po jednání čínský prezident. Více si přečtěte zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/12/01/sef-evropske-rady-michel-se-v-pekingu-setkal-s-cinskym-prezidentem/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.