Daně v listopadu 2018

10.12.2018
Euroskop

Snížení DPH na e-knihy schváleno Radou

  • Elektronické publikace budou moci spadat do stejné sazby DPH jako fyzické knihy

Krátce…

Snížení DPH na e-knihy schváleno Radou

  • Členské státy by měly mít možnost uplatňovat snížené, supersnížené nebo nulové sazby DPH i u elektronických publikací.

  • Supersnížené a nulové sazby budou povoleny pouze pro členské státy, které je v současnosti uplatňují u fyzických publikací.

Rada 6. 11. 2018 přijala směrnici, která by měla sladit pravidla týkající se DPH pro elektronické a fyzické publikace. Členské státy by nově měly mít možnost uplatňovat snížené, supersnížené nebo nulové sazby DPH i u elektronických publikací. Směrnice o elektronických publikacích byla přijata v návaznosti na politickou dohodu, které bylo v Radě dosaženo na základě jednomyslnosti v říjnu 2018 (více v příspěvku „Rada přijala dočasná opatření, aby zamezila podvodům v oblasti DPH“, Daně v říjnu 2018). Podle stávajících pravidel pro DPH (směrnice č. 112/2006) jsou elektronicky poskytované služby zdaňovány základní sazbou daně, tj. nejméně 15 %, zatímco u publikací na fyzickém nosiči mohou být uplatňovány jiné než základní sazby. V případě fyzických publikací – knih, novin a časopisů – mají členské státy v současnosti možnost uplatňovat „sníženou“ sazbu daně, tj. nejméně 5 %. Některým bylo povoleno uplatňovat „supersnížené“ sazby daně (nižší než 5 %) nebo „nulové“. Novela směrnice tak členským státům, které si to přejí, umožní uplatňovat snížené sazby DPH rovněž u elektronických publikací. Supersnížené a nulové sazby budou povoleny pouze pro členské státy, které je v současnosti uplatňují u fyzických publikací. Nová pravidla mají platit dočasně, dokud nebude zaveden nový, „konečný“ systém DPH.

Týden v EU od 21. do 27. listopadu

Úvodník Bek ladí Evropu Evropský semestr Návrh tržního korekčního mechanismu pro zemní plyn Zasedání Rady pro zemědělství Zasedání Rady pro energetiku Zasedání Rady pro obchod Plenární zasedání Schválené rámcové pozice…

Snížení rizika katastrof

Rada dnes schválila závěry požadující proaktivní a předvídavou reakci na krizi . Degradace životního prostředí a změna klimatu, ruská útočná válka proti Ukrajině a pandemie COVID-19, to vše prokázalo propojený a systémový…

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Úřad vlády se letos poprvé zapojil do Světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday Česko. Uspořádal zaměstnaneckou sbírku oblečení pro Oděvní banka a její výtěžek předala vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková zástupcům Klub svobodných matek.

Sbírka ve Strakově akademii probíhala celý týden od pondělí 21. listopadu do pondělí 28. listopadu a zaměstnanci Úřadu vlády věnovali zhruba 500 kg oblečení, které už sami či v rámci rodiny neunosí, ale pomůže někomu dalšímu.

💬„Zejména v poslední dny bylo na sbírkovém místě hodně rušno, protože lidé donášeli oblečení na poslední chvíli. Jsem moc ráda, že naše výzva pomoci ošacením Klubu svobodných matek vyvolala tak pozitivní reakci a že se do sbírky zapojilo hodně zaměstnanců Úřadu vlády i s jejich rodinami,“ uvedla vedoucí Úřadu vlády Jana Kotalíková.

Celkem třiatřicet pytlů oblečení, nejvíce dámského a dětského, si ve Strakově akademii na Giving Tuesday převzala projektová manažerka Klubu svobodných matek Andrea Kaňáková. Sesbírané množství pomůže zhruba stovce neúplných rodin.
... Zobrazit víceZobrazit méně

Úřad vlády uspořádal sbírku pro Oděvní banku u příležitosti @GivingTuesdayCZ.
„Jsem moc ráda, že naše výzva pomoci ošacením Klubu svobodných matek vyvolala tak pozitivní reakci a že se do sbírky zapojilo hodně zaměstnanců i s rodinami,“ uvedla @J_Havelkova.https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/urad-vlady-usporadal-zamestnaneckou-sbirku-obleceni-pro-odevni-banku-u-prilezitosti-giving-tuesday-201264/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.