Norsko chce být součástí dohody EU s Británií o brexitu

22.02.2017
Euroskop, čtk

Oslo chce být součástí dohody o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie. S odvoláním na norského ministra o tom v úterý informovala agentura Reuters. Norsko není členem EU, ale je zapojeno do jednotného vnitřního trhu unie. Britská premiérka Theresa Mayová plánuje na konci března spustit dvouletý proces vyjednávání o vystoupení Británie z EU.

„Chtěli bychom mít možnost být zahrnuti do přechodných i trvalých ujednání EU a Británie o vnitřním trhu,“ řekl ministr pro EU Frank Bakke-Jensen během projevu k velvyslancům EU v Oslu.

„Jsem potěšen ochotou úzce s námi konzultovat nadcházející vyjednávání o vnitřním trhu,“ dodal s tím, že Oslo vede také dvoustranné politické rozhovory s Londýnem.

Norské obyvatelstvo již dvakrát v referendu členství v EU odmítlo, má ale přes ESVO (Evropské sdružení volného obchodu) přístup na jednotný vnitřní trh unie.

Autor: Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

🛥️🛟 Bezpečnost na moři je jednou z hlavních priorit evropského námořního sektoru. Mnohé z nových technologií, které pomáhají dále zajistit bezpečnost cestujících a posádek, se spoléhají na data a služby generované vesmírným programem EU. Více zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/08/12/evropska-spoluprace-pri-zajistovani-bezpecnosti-namorni-dopravy/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.