Juncker: EU bude chtít peníze, které Británie jako člen slíbila

22.02.2017
Euroskop, čtk

Británii po odchodu z Evropské unie potrvá roky, než vyjedná podobu svých obchodních vztahů s blokem, Brusel bude rovněž požadovat všechny peníze, které Spojené království jako člen unii přislíbilo. V projevu k belgickému parlamentu to v úterý prohlásil předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, napsala agentura Reuters.

„K dosažení dohody o architektuře budoucích vztahů mezi Spojeným královstvím a Evropskou unií budeme potřebovat roky,“ řekl Juncker. Dodal, že Londýn bude muset poskytnout unii všechny peníze, které v minulosti přislíbil.

„Britové by to měli vědět a oni už vědí, že to nebude se slevou či nulovými náklady. Britové musejí respektovat závazky, u jejichž vzniku byli. Takže účet, hrubě řečeno, bude pěkně mastný,“ vysvětlil Juncker.

Předpokládá se, že jednání mezi Bruselem a Londýnem nebudou snadná. Spory se očekávají především v oblasti volného pohybu a v přístupu na unijní trh.

Autor: Euroskop

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

V EU dnes v plném rozsahu začal platit zákaz dovozu ruského uhlí, na kterém se členské země dohodly v dubnu v rámci pátého balíku protiruských sankcí. Ve středu totiž skončila čtyřměsíční lhůta pro ukončení existujících kontraktů. Více zde ➡️ https://euroskop.cz/2022/08/11/v-evropske-unii-zacal-v-plnem-rozsahu-platit-zakaz-dovozu-ruskeho-uhli/

Načíst více...

ODBĚR NOVINEK

Přihlaste se k odběru novinek! Pravidelně obdržíte email s nejnovějšími informacemi o aktuálním dění.